Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sántít a kutyusom?

Sántít a kutyusom?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Most vettem észre, hogy a kutyusom nem áll rá a bal hátsó lábára. Délután még semmi probléma nem volt vele.

Megnéztem a tappancsát, és az egyik körme "hozzá van nőve" a "tappancs párnájához". (Bocsi, nem tudom a rendes nevét).

Holnap mindenképpen viszem orvoshoz, csak érdekelne, hogy vajon mi lehet ez? Létezik benőtt köröm a kutyáknál? Vagy ez nem az?

Köszönöm a segítséget.


2015. júl. 5. 22:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Visszahajlott a köröm , amit látsz, hogy bele van nőve? Tisztában vagy a kutyák karmának egészséges hosszával?

Ha túlnő a karom, bizony belenőhet.

2015. júl. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ez visszahajlott, túlnőtt körömnek hangzik. Az állatorvos le fogja vágni. Lehet, hogy vérezni is fog, mert az élő rész is természetellenes mértékben túlnőtt. Erre oda kell figyelni, mert kellemetlen és egészségtelen dolog a kutya számára, hosszú távon eldeformálódhat a lába egy túlnőtt köröm miatt, vagy ha belenő a húsba, a fájdalom mellett el is fertőződhet.

Kérd meg az állatorvost, hogy a kutya többi körmét is ellenőrizze, és mutassa meg, hogy tudod otthon ápolni.

2015. júl. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Közbe megjártuk az orvost, aki azt mondta, hogy ez a kutyakozmetikus hatásköre. Akkor mentünk a kozmetikushoz, aki mondta hogy nem tud vele mit kezdeni. Utána még 2 másik kozmetikába is mentünk, onnan is elküldtek vissza a dokihoz. Délután tudunk menni egy másik orvoshoz.

2015. júl. 6. 11:26
 4/13 anonim ***** válasza:
Tiszteltetem az állatorvosodat.... :P
2015. júl. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ne is mond. Szegénykémet hurcolászhatom ebben a melegben. :/
2015. júl. 6. 13:25
 6/13 anonim ***** válasza:
Azt az orvost kerüld el jó messzire. Kötelessége is lett volna egy benőtt körmöt ellátni. Nagyon sokan pl az orvosukhoz hordják a kutyájukat körmöt vágatni.
2015. júl. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, merre laksz. De a következő orvost is hívd fel, mielőtt odamentek. Ki tudja, lehet, az sem hajlandó egy ilyen beavatkozást megcsinálni. Az első dokidat meg feljelenteném a kamaránál.
2015. júl. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Most majd az István utcai Állatklinikára megyünk. Már hívtam őket, elmondtam a problémát, mondták hogy menjünk nyugodtan. Remélem nincs nagy baja. Rossz nézni hogy 3 lábon ugrál csórikám.

Vettem neki a kedvenc rágócsontját, azt most előszeretettel rágcsálja. Addig se akar futkározni. :)

2015. júl. 6. 15:32
 9/13 A kérdező kommentje:
Na megjártuk a dokit. Nem tudják mi baja lehet. Szerdán kell visszamennünk, akkor lesz bent ortopéd orvosuk.
2015. júl. 6. 19:33
 10/13 anonim ***** válasza:

Szóval az egyetemre mentél. Tudtam volna olcsóbb és jó dokit is mondani. Bár most már mindegy.

Akkor végül is nem is a karom a gondja?

2015. júl. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!