Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valahogy hozzalehet szoktatni...

Valahogy hozzalehet szoktatni meg a kutyamat a vizhez?

Figyelt kérdés
Most 4eves de kiskoratol fogva utalja a vizet,valahogy szeretnem hozzaszoktatni a vizhez,hogy ne feljen tole:)

2015. júl. 5. 22:47
 1/3 anonim ***** válasza:
A legtöbb kutya nem szereti ha erőszakkal vízbe viszik. Pl.: fürdőkád, viszont a természetes vizeket szereti, és szívesebben megy bele. Az enyém egyikért sem rajong, de én úgy szoktattam hozzá, hogy én is bementem a Dunába, és becsaltam jutalomfalattal. Eleinte azért is kapott ha csak egy kicsit belement, aztán egyre többet vártam el tőle, ma már könnyen belejön velem, vagy ha beleküldöm akkor magától is belemegy egy darabig. :) Esetleg ha szeret labdázni a kutyád akkor úgy könnyebb dolgod van. Labdázz vele úgy, hogy eleinte csak kicsiket dobsz aztán egyre közelebb a vízhez, majd bele a vízbe, és így tovább. :)
2015. júl. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálam is az vált be, hogy a kedvenc játékával bementem a lassan mélyülő természetes vízbe, először bokáig, és már azzal megelégedtem, ha a tappancsi vizesek lettek. Nagy dicséret és játék következett. Legközelebb már kicsit mélyebbre merészkedett, aztán már a hasa is vizes lett... stb. Ott voltam mellette, mikor először kezdett úszni, mert sok kutya bepánikol, hogy nem ér le a lába és víz alá kerül a feje, csendes szóval nyugtatgattam, alá nyúltam, ha kellett. Utána már ha én bementem úszni, magától jött utánam (mondjuk nagyon erősen kötődik). De úszni nem szeret: inkább a sekély vízben pancsol.

A másik kutyámnál az vált be, hogy mikor először leóvakodott a vízpartra tapasztalgatni, kavicsokat dobáltam eléje a vízbe a háta mögül. Hallotta a csobbanást, látta a hullámokat, és olyan kíváncsi lett, hogy magától bement a vízbe megnézni, hogy mi lehet az. A mai napig göröngyöket kell neki dobálni, az a legfőbb gyönyörűsége.

2015. júl. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2 vagyok.

Amit soha, semmilyen körülmények között NE csinálj:

Ne alkalmazz kényszert semmilyen módon. Se paranccsal, se fizikailag ne kényszerítsd, hogy belemenjen a vízbe, és végképp ne dobd be. Emberek közt is van, aki nem szereti a vizet (pl. én, és tudom, hogy soha nem is fogom legyőzni a félelmemet).

Ne engedd vízbe hideg időben.

Ne engedd algás, békanyálas vízbe, mert bőrbetegségeket okozhat.

Ne engedd erős sodrású vízbe.

Ügyelj rá, hogy jól megszáradjon úszás után. Nagy melegben is, mert kisebesedhet a bőre, ha nem tud megszáradni.

Bányatónál fokozottan vigyázz, mert sokszor csak a víz felső rétege meleg, és ahogy az emberek, a kutyák is bepánikolhatnak a hideg víztől.

2015. júl. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!