Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyust ajánlotok...

Macdln kérdése:

Milyen kutyust ajánlotok kertes házba, gyerekek mellé? 14 éves vagyok,2 húgommal és anyukánkkal szeretnénk egy kiskutyust.

Figyelt kérdés

Lehetőleg tenyészetből szeretnék vásárolni egy hosszabb/tömöttebb szőrű kutyust kedvencnek (és lehet,hogy kiállításra is vinnénk)

Nagyjából utána néztem a fajtáknak, de ti mit tudtok róluk?

Élettartamuk ? Természetük ? Tulajdonságaik ? Személyes tapasztalat ? Tudtok jó tenyésztőket Magyarországon belül?

Milyenek a kutyusaik ? Áraik ?

Csau-csau

Skót juhász

Border collie

Egyszer már kiraktam ide ezt a kérdést, de csak ilyen és hasonló válaszokat kaptam.


"Ezek nagyon különféle fajták. Miért őket nézted ki?

A jellemüket, tulajdonságaikat vedd figyelembe elsősorban, és csak utána nézd a külsejüket.

Hol szeretnéd tartani? Lakásban? Kertes házban szabad bejárással a lakásba? Csak kertben? Mennyi időt foglalkoznál vele naponta? Kutyaiskolát vállalnál-e vele?

Csak így tudunk segíteni a fajtaválasztásban, ha ezeket is megírod."

Itt a válasz :

"Naponta úgy 3-4 órát tudnék vele foglalkozni. Sétáltatás,etetés, itatás, simogatás, játszás, karmai, szőre ápolása stb. Nagy a kertünk, így sokat tudna szaladgálni. De kinti-benti kutya lenne. Csak leírtam azokat a fajtákat, amiket ismerek és szeretek, arra vagyok kíváncsi, hogy ti mit tudtok róluk és, hogy van-e valakinek személyes tapasztalata ?

Van már két kutyusunk, egy német juhász és egy hosszú szőrű tacskó, ők kintiek, de a tacsit néha be szoktuk engedni a házba. Velük is sokat foglalkozunk. Egyik 8, másik 7 éves és szeretnénk újra egy kiskutyust."

Kérem csak olyanok írjanak, akik tudnak v.mit ezekről a kutyákról, van személyes tapasztalatuk vagy tudnak Magyarországi tenyésztőket. Előzőleg, mikor kiírtam a kérdést, csak kioktatást kaptam (tisztelet a kivételnek), pedig szerintem ez egy normális kérdés.

Kérlek, csak akkor írj, ha van személyes tapasztalatod ilyen kutyukkal vagy tudsz Magyarországi tenyésztőt. Ha igen, akkor írd le légyszíves a tenyészet nevét, esetleg elérhetőséget, de az nem fontos, ha csak nevet tud vki. nekem az is elég. Előre is köszönöm a jó tanácsokat és hozzászólásokat.

Ui.: és tényleg tisztelet a kivételnek, mert volt aki segített, úgy, hogy leírta a kutya jellemét és tényleg a kérdésemre válaszolt, de tenyésztőt még senki sem ajánlott.



2015. júl. 6. 03:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Sajnos én tenyésztőt nem tudok ajánlani, de egy beagel, vagy spániel szerintem neked ideális választás lenne.
2015. júl. 6. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Semmi gond, hogy nem tudsz tenyésztőt, köszönöm, hogy ajánlottál fajtát. Én nagyon szeretem a spánieleket, de anya mindenképpen egy nagyobb/macisabb testű kutyust szeretne, aki, ha kell meg is tud minket védeni. Kedvence a csau-csau. Én is szeretem őket, de nekem bármilyen kutyus jó lenne. Csak szeretnék már egy kiskutyust. Kisebb koromban szerettem a spánieleket és spániel méretűeket, s még most is szeretem. Én szívesen hoznék ki akár menhelyről is kutyust, ott is vannak fajtatiszta jellegű kutyusok. Ha anyát rá tudnám venni egy menhelyi spániel méretű kutyusra az nagyon jó lenne. Még nem jártam soha menhelyen, nem tudom, hogy közelünkben van-e. Esetleg tud vki. Fejér megyében menhelyet ?
2015. júl. 6. 05:00
 3/22 anonim ***** válasza:

Én feltétlenül a Border Collie-t ajánlanám.

Anno kutyák kiképzésével foglalkoztam és bátran állíthatom, hogy valoságos "csodakutyák"

Okosak, ügyesek, barátságosak, szépek, stb.

Persze, egy kutyus tartása felelősséggel is jár...

A Border Collie-k nagyon sok mozgást és odafigyelést igényelnek.Szóval sokat kell velük játszani :)

Sajnos most nagyon kevés az időm de itt szívesen segítenek majd minden kérdésedre kimerítő választ adni:



[link]


+


Kennelek és infók:

[link]

---------------

-A Skót juhászokat is bátran merem ajánlani.

Ők hasonlóak mint a borderek csak kevésbé agilisak.

-A Csau-csau kiskorában nagyon cuki de ha felnő inkább idős emberek mellé való.

2015. júl. 6. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

(Előző hozzászóló vagyok)

Sajnos a Borderek őrzés-védésre nem alkalmasak.

Embert ugyanis nem bántanak, max. megijesztenek.

Ezen a téren a Csauval sem vagy sokkal beljebb.

2015. júl. 6. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

A csau-csaut nem ismerem annyira, de azt tudom, hogy eléggé magának való, ami a kutyákat illeti. Leginkább saját fajtájával jó együtt tartani. Persze, gondolom, nevelés kérdése is.

A skót juhász jó választás lehet.

Border collie-t én nem javaslok, mert eléggé munkaigényes, pörgős kutyák, szinte lehetetlen őket lefárasztani. Vagy, ha mégis border collie, akkor mindenképpen úgy, hogy válassz vele egy kutyás sportot, ahol fizikailag és szellemileg is le van fárasztva. Ha unatkozik, akkor ugyanis hajlamos rombolni, kertet felásni stb., mert valahogyan próbálja lefoglalni magát (mondjuk ez minden kutyára igaz többé-kevésbé, de a borderre fokozottan).

Tenyésztőket ezekből a fajtákból sajnos nem ismerek, de javaslom neked, hogy ha megvan a választott fajta, akkor menj el kiállításokra, ott ismerkedhedsz tenyésztőkkel is.

Aztán lehet, hogy lesz aki tud ajánlani itt is.

A fenti 3 fajta egyike sem való személy-és területvédelemre (tehát, nem alkalmasak arra, hogy "megvédjen" benneteket). Ez nem testmérettől függ.

Egyébként, ha kiállítási és munkacéljaid (pl. borderrel terelőverseny - csak egy példa) nincsenek a kutyussal, akkor azért nézz szét a menhelyeken is. Hátha megszeretsz egy gazdátlan kutyust :)

Fejér megyei menhely:

[link]

Illetve itt is keresgélhetsz, megadhatod a kutya "paramétereit" (méret, kor stb.):

[link]

2015. júl. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

BORDER COLLIE!

... ha valóban van időd és energiád foglalkozni vele!

Itt szerintem szívesen adnak bővebb felvilágosítást v. ajánlanak olcsóbb de jó kennelt ha felveszed velük a kapcsolatot:

[link]


(Itt alaposan kitárgyalni a témát szvsz. elég nehézkes)


Az árak húzósak.Én 80.000-ért vettem 9 éve a kan Borderemet.

Simán lerendezi a Staffordshireket is, 9 évesen még mindig olyan gyors mint a villám.Az embereket viszont valóban a világ minden kincséért sem bántaná.A sérült madarakat, cicákat sem bántja ha elkapja őket, sőt megvédi őket a többi kutyától.


Az előttem szólóhoz csatlakozva a szerintem is érdemes a menhelyeken is körülnézni de olyan ember segítségével aki ért a kutyákhoz!

2015. júl. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Amennyiben kevés az időd vagy/és sokszor lenne egyedül otthon, akkor Skót juhász.Szuper kutyák ők is.

Egyébként valóban ajánlatos az agility (mindet a borderek nyerik :) vagy terelőversenyekre járni - viszont ez mind plusz pénz és az sem mindegy, hogy hol laksz - Egy labda is megteszi ha sokat dobálod neki :)

2015. júl. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
31%

Megmondom őszintén, én csau-csaut soha nem tartanék, elég fura kutyák. Legalábbis azok a példányok, akikkel én találkoztam, maguknak való, szokatlanul reagáló kutyák voltak. Inkább macskaszerűen viselkedtek, mint kutyák módjára. Nekem nem szimpatikusak. De van, akinek ez bejön.


Én a felsorolt három fajta közül a skót juhásszal szimpatizálok. Nem olyan munkamániás, mint a border, némileg arisztokratikusabb, ugyanakkor okos, játékos, figyelmes, nagyon gazdacentrikus, és nem is "nehéz eset". Gyerekkoromban volt skót juhászunk, fát lehetett vágni a hátán, bár akkor már idősebb volt. Hihetetlen türelme volt a gyerekekhez. Viszont manapság sajnos elég sok az ideggyenge egyed (főleg a kiállítási példányok közt), nagyon meg kell nézni, hogy honnan választotok kölyköt, és az alomból a stabil idegzetű, kiegyensúlyozott kiskutyákat kell választani.

Collie tenyészet: [link] de ez csak egy tipp. :)

2015. júl. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Zsófi Bond válasza:
31%
Labradort tudom ajánlani! Nekem van 2, gyönyörűek, barátságosak és nagyon könnyen tanulnak. Kb. 15 évig élnek, és a törzskönyvesek elég drágák, de nekünk mind2 fajtiszta, mégsem törzskönyves és őket így 20.000-ért megkaptuk. Főleg így, hogyha kistesód van nagyon jó kutya lenne nektek! :) Kiskorukban a legédesebbek mikor ilyen kis macipofijuk van! :3 Tenyésztő... hát, ha nem feltétel, hogy törzskönyves legyen (azok 108.000 körül vannak) akkor Madarason van egy tenyésztő akinél nagyon édes kislabik vannak! Remélem tudtam segíteni, ha lenne még kérdésed szívesen válaszolok. :)
2015. júl. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Szia!

Én szintén 14 éves vagyok és nekem borderem van. Azt mindenképp tudnod kell, hogy ha ezt a fajtát választod nem sok pihenésre lesz időd. Én napi 3-6 órát foglalkozom vele, és ez épp elég neki. Pedig Ő egy közepes energia szintű kutya. Védésre egyáltalán nem alkalmas (hacsak nem viszitek Ö.V. tanfolyamra). A miénk imádja az embereket. Bármit megtenne azért, hohlgy megsimizzék.

Ha van még kérdésed privátban is írhatsz:)

2015. júl. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!