Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 7 hónapos szuka golden...

Egy 7 hónapos szuka golden retriever és egy ivartalanított kan kuvasz nem bántanák egymást egy nagy udvarban?

Figyelt kérdés
Ha nem akkor írjátok meg, hogy hány éves kuvaszt vegyek ha meg igen akkor írjátok meg hogy miért + milyen másik őrkutyát válasszak a goldi mellé.
2015. júl. 6. 07:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Mivel a goldi az idősebb (ha jól értem), szerintem megfelelő szocializáció mellett nem lenne gond. Mindenképp egyszerűbb a helyzet, mint ha felnőtt kuvasz mellé hoznál kölyköt.

Mindenképp kölyköt vegyél, jó tenyészetből valót, mert ugyan viszonylag egészséges fajta, de vannak örökletes betegségei. És akkor lesz igazán a "tiéd" a kutya, ha kölyökkortól neveled. A kuvaszok kifejezetten egygazdás kutyák, nehezen alakítanak ki új kötődést felnőttkorban, hacsak nem kényszerülnek rá.

De a kuvasz (és a többi pásztorkutya) nem egyszerű eset, bizonyára tudod, hogy egész más bánásmódot igényelnek, mint egy goldi. Rengeteg időt kell fektetni a szocializációjukba, és fontos, hogy már kicsi kortól abszolút következetes legyél vele, ha kell, szigorú. Meglepően fejlett az igazságérzetük, ami kutyáknál ritka, ergo az aránytalan mértékű büntetést vagy értelmetlen szigort rosszul tolerálják. Felnőttkorban is rendszeresen mozgatni, sétáltatni, foglalkoztatni kell őket, mert a mozgásigényük nem a mai telekméretekhez lett kitalálva.


Én 7 éves kistestű kutyám mellé hoztam kuvasz kölyköt, és ha jól emlékszem, 2 év alatt 2 db összevicsorgás volt, és mindkettőt le tudtam állítani egy kiáltással. Nagyon jó kutya, bár tény, hogy néha a hajam majd' kitéptem vele. :)

2015. júl. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen a választ, amúgy rendszeresn foglalkozok a goldi-val(kutyasuli,séta,stb.)akkor hogyha egy fiatal kan kuvasszal is járok kutyasuliba és rendszeresn foglalkozok vele akkor ha, jól értem nem valószínű, hogy bántanák egymást.
2015. júl. 6. 07:49
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem, nem valószínű, hogy bántanák egymást. Fel kell állítani a határokat, és betartatni őket, de hát ez minden kutyára igaz. Az ivartalanítás mindenképp jó ötlet, ahogy a kutyasuli is. De arra készülj fel, hogy a legtöbb kutyasuliban csak néznek nagy szemekkel a kuvaszra... :) Sok helyen nem igazán vannak felkészülve a pásztorkutyák eltérő igényeire és képességeire.
2015. júl. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Hát igazából kutyasuliban lennének hasonló pásztorkutyatársai mert van egy nagy kan kaukázusi farkasölő és egy nagy kan berni pásztor is. :) Amúgy meg még annyit akartam kérdezni, hogy a kuvasz mennyire bírja a magányt csak mert nem tudom hogy a kuvaszt mennyire zavarná ha úgy néha-néha elmennék a családommal nyaralni.Tehát úgy kérdem inkább, hogy mondjuk egy moszkvai őrkutya vagy egy kaukázusi vagy egy kangal vagy egy komondor vagy egy káj vagy egy rottweiler kijönnének-e a goldi-val és jobban bírnák a magányt?És még egy dolog ha a kuvaszt találod a leginteligensebbnek és a legtoleránsabnak a goldival akkor annyit kérdeznék még ,hogy mennyit kéne a kuvasszal foglalkoznom? :)
2015. júl. 6. 08:59
 5/8 anonim ***** válasza:

Nos, a kuvaszok "agyas" kutyák... :) A felsorolt pásztorkutyák közül a komondort szokták a legtoleránsabbnak tartani, kicsit jámborabbak, gazdásabbak, mint pl. egy kaukázusi vagy egy sárhegyi, a kájról nem is beszélve. A rottweiler egész más kaliber, inkább "nyugati típusú munkakutya", bár igaz, azok közül is a keményebbik.

A keleti típusú pásztorkutyák elég jól tűrik a magányt, legalábbis egyszer-egyszer magukra lehet őket hagyni (ha van, aki etesse, és biztos vagy benne, hogy tényleg beengedi a kutya.....) Nem igénylik a gazda 24 órás jelenlétét, elvannak a saját dolgaikkal, erre vannak kitenyésztve.

Az, hogy hogy jönnek ki a goldival, szinte teljes egészében szoktatás kérdése.


Én azt mondom, hogy ha nem vagy 100% elhivatott a keleti pásztorkutyák iránt, akkor inkább ne ilyet válassz. Én évek óta vágytam kuvaszra, voltam is velük közelebbi kapcsolatban, mire bevállaltam egy saját kölyköt, de még így is megküzdöttünk. (Nyilván minden fajtában vannak keményebb és puhább egyedek).

Azt, hogy mennyit kellene foglalkozni vele, nem tudom megmondani. :) Egyedfüggő, tőled is függ, a másik kutyától is függ... Minél többet, annál jobb.


Mit vársz el pontosan a kutyától? Mert ha "házőrzés" lenne a feladata, akkor 10-15 évre levetítve olcsóbban jössz ki egy riasztóval...

2015. júl. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat.Én személyszerint azt várom el a kutyámtól ,hogy engedelmes okos legyen őrizze a házat és a családját.A mi goldink csak sajnos néha őrzi a területét. (Ha mondjuk pl.: elmegy az utcán egy idegen kutya akkor nekiront a kerítésnek és elkezd rá morogni és ugatni.) A családtagokat viszont mindíg megvédi.A területére általában sajnos beengedi az idegeneket.Mondjuk én ettől függetlenül szeretem a mi kutyánkat csak szeretném ,hogy legyen egy olyan kutya is háznál aki nem engedi be az idegeneket stb.És még egy dolog te akkor inkább melyiket ajánlanád kuvaszt vagy komondort.(Olyat szeretnék amelyik bírja naggyából a magányt.)
2015. júl. 6. 10:20
 7/8 anonim ***** válasza:

Nézd, ne az én véleményem alapján dönts. :) Nem akarok csuklani, ha nem jön be a dolog.

Nem ismerlek annyira, hogy tűzbe tegyem érte a kezem, hogy ez és ez a fajta az Igazi számodra. Minden fajtának vannak előnyei, hátrányai, ráadásul azok a fajták, akikből most te akarsz választani, a legnehezebb esetek közé tartoznak.

Olvass utána, látogass fajtafórumokat, esetleg beszélj tenyésztőkkel, és amelyik szimpatikusabb, amellett tedd le a voksod.

2015. júl. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy ezek a nagykutyák nehéz esetek közé sorolhatóak.Amúgy meg nem csuklanál ha nem jönne be. :) :) Teljesen megértelek és igazad van.Köszi szépen a segítségedet! :)
2015. júl. 6. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!