Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek kell sétáltatni a...

Szerintetek kell sétáltatni a kutyát ha van egy nagy udvar?

Figyelt kérdés

Csupán kíváncsiságból kérdezem a véleményeket,mert szerintem igen a válasz,hiszen meg kell adni a kutyának a külvilág élményét.

Szóval ki hogyan csinálja? :)



#kutya #séta #udvar #kutasétáltatás
2015. júl. 6. 09:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kell, jól látod a dolgot. Több okból is szükséges:


1. Egy kutya csak azért mert van hely, még nem fog mozogni magától. A kutyák akár 16-18 órát is elheverésznek naponta feladat hiányában.

2. Erősíti a kutya-gazda kapcsolatot a rendszeres közös program

3. Szocializáció szempontjából fontos, hogy találkozzon más kutyákkal és emberekkel, megtanulja a társas viselkedés szabályait.

4. Szellemi lefoglalás szempontjából is fontos, hogy a kutya új élményeket gyűjtsön, ne csak egy ingerszegény udvarban legyen.

2015. júl. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy kell. Te sem bírnád ki sokáig egy nagy luxushotelben, ha sose mehetnél ki az utcára.

A kutyának is szüksége van a változatosságra, az ingerekre, szimatokra, más kutyák társaságára, féktelen rohangálásra.

Ha egy kutya gazdája azzal érvel, hogy "de hát szaladgál eleget az udvaron": az már rég rossz, ha a kutya szaladgál az udvaron. Az azt jelenti, hogy olyan mértékű mozgáshiánya van, hogy már majd' szétfeszíti szerencsétlent. Egy rendesen lemozgatott kutya örül, ha fekhet.

2015. júl. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én kutyámat rendszeresen viszem setalmi, futni, vagy valamikor a bicikli mellett jon velem. Megis rengeteget futkarozik. (jo, nem mondom h nem fekszik...) szoval sokat rohangal ide oda. Es nem hinnem h mozgashianya van...
2015. júl. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Attól is függ, mit értesz nagy udvar alatt, az én kutyáim szabadon vannak 4ha-területen, ahol más állatok is vannak ők lazán le is mozgatják magukat minden nap...
2015. júl. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#2 vagyok: Nem úgy értettem, hogy ha valaha futkározik a kutya a kertben, az baj (az enyémek is szoktak, nyilván), hanem mikor az okos gazdának ez a fő érve, hogy azért nem viszi a kutyát sétálni, mert futkározik az udvarban.
2015. júl. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez olyan, mint hogy ne engedjük ki a gyereket soha a szobájából, hisz sok játéka van bent. A kutyának kevés az otthoni terület, akkor is ha 4 hektár és sok az állat benne. Igényli az új helyeket, ahogy az emberek is, és főleg igényli a gazdával való közös programokat.
2015. júl. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"1. Egy kutya csak azért mert van hely, még nem fog mozogni magától. A kutyák akár 16-18 órát is elheverésznek naponta feladat hiányában. "


ha-ha-ha :D, mondd ezt a kutyámnak, aki 0-24-ben körbe-körbe rohangál a hatalmas kertben annak ellenére hogy napi 2x2 órát sétáltatom, mellette trükköket tanítok neki, frizbizünk, bandázunk heti 2x agilityzünk, hétvégente kirándulunk és terelni járunk :D Az én kutyám nem csak fekszik a kertben, folyamatosan mozog. Úgyhogy lehet, hogy a te kutyádra igaz az állításod, de ne általánosíts. Az enyém sosem unatkozik, mindig talál valamit amivel lefoglalhatja magát, csak éjszaka alszik, meg esetleg egy egész napos "munka" után 1-2 órát... nem heverészik tétlenül. a többi ponttal egyet értek.


Kérdező: igen kell sétáltatni, a többiek már leírták, hogy miért. Persze attól is függ milyen kutyád van. Egy Leonbergi elvan akkor is, ha csak 2-3 naponta sétáltatod, de egy vadász- vagy juhászkutya igényli minden nap.

2015. júl. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!