Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szokták a kutyáknak...

Miért szokták a kutyáknak levágni a farkát?

Figyelt kérdés
Úgy értem esztétikai ok melett van más ok is?
2015. júl. 6. 12:45
 1/10 anonim ***** válasza:
22%
nincs. ezért számít állatkínzásnak.
2015. júl. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
6%
Én csak a füléről tudok, azt is csak a foxy-k nak...
2015. júl. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
19%
Aki ilyet csinál annak én is levágnám egy végtagját. Ez állatkínzás.
2015. júl. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Foxinak fülcsonkítás?

Olyanról sem halottam még, azt hittem csak piteknél, amstaffoknál meg ilyesmiknél szokták.


Amúgy nekem Foxim van és megvan a füle-farka :)

2015. júl. 6. 13:03
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Némely fajtánál a küllem miatt vágtak fület, farkat. Aztán van pl a vizsla. Vékony, érzékeny farka van. Városi környezetben túl sokat ütné kemény felületbe,mert nem igazán hordja magasan a farkát, így elsebesedhet akár a farka vége.A vadászó vizsiknél nem tudom a pontos okát, miért is vágták régen a farkat, de biztosan van rá magyarázat.
2015. júl. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Nekem az egyik kutyámnak nagyon hosszú a farka és annyira tud örülni, úgy csóválja hogy majd szétesik a kutya. :D És nagytestű, a farkát nem tartja magasan, hanem pont hogyis mondjam ágyék magasságban. :D Volt már egy-két kellemetlen incidens. :D Persze ezért eszembe nem jutna levágni a farkát, mindenki vigyázzon magára. Csak érdekességként írtam le.
2015. júl. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

Régebb azért csonkolták a munkakutyák farkát - különösen a vékony szőrűekét - hogy pl. sűrű aljnövényzetű erdőben való vadászatnál vagy terelésnél ne akadjon bele mindenfélébe (ezáltal kisebesedhet és el is fertőződhet).


Később ez esztétikai okok miatt fennmaradt az adott fajtáknál, de ma már a legtöbb országban tilos.

2015. júl. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
Nem esztétikai okokból ered a farokvágás, hanem a sérülések elkerülése, illetve kisebb támadási felület miatt vágták bizonyos fajtáknak (vadászkutyák, sintérkutyák).
2015. júl. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
21%
Nálunk 7 napos korig engedélyezett a farokvágás.
2015. júl. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
72%

Sajnos nem kevés vizslát ismerek, akinek felnőtt korában kellett vágni a farkát, mert csóválás közben hozzá vágta mindenhez, így eltört vagy csak kisebesedett újra és újra és nem tudott begyógyulni. Ez hónapokig tartó hatalmas fájdalom a kutyának és így már nem kicsi beavatkozás kell! Az nem állatkínzás, mikor a 7 napos babakutyának egy mozdulattal levágják a farkát, fél perc alatt össze varrják a bőrt és két óra múlva már úgy viselkedik, mint előtte!

A fülvágás hasonló, estére már a kutya ugyan úgy viselkedik a kutya, mint kupírozás előtt. És annak is van oka, sok fajtánál vágás nélkül krónikus fülgyulladás alakul ki, amit szintén sokszor csak műtéttel lehet orvosolni. Akkor már inkább kölyökként legyen meg, mint felnőtt korban szenvedjen hónapokig, évekig a kutya!

2015. júl. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!