Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszédok beleszólhatnak a...

A szomszédok beleszólhatnak a társasházi kutyatartásba?

Figyelt kérdés

Emeletes társasházban lakom a férjemmel és szeretnénk egy kutyát.Már előzőleg is volt kutya az egyik szomszédunknál,de mindig ugatott és a gazdája el is költözött.

Ha az ismerősöm jön hozzánk látogatóba és hozza a bologneseét van 2 szomszéd akik állandóan sopánkodnak a kutya miatt és amikor megkérdeztem őket azt mondták hogy ebben a lakóközösségben bizony nem lesz kutya.

A lakás a férjem nevén van és tényleg nem tarthat kutyát mert van 1-2 szomszéd amelyik "megtiltja"?Nyilván ha a kutya zavarná a nyugalmukat vagy szabadon lenne engedve a közös udvarban vagy harapna akkor megérteném hogy elvitetnék,de ha nincs rá panasz kihívhatják a rendőrséget a szabályzatra vonatkozóan és megbüntethetnek ha kutyák van?Mert a szabályzat szerint mindenki véleménye kell és engedélye.

Tegyük fel ha vennénk egy kiskutyát és a szomszédok észrevennék,de nincs rá panasz akkor elvehetnék tőlünk az ebet?Vagy ehhez nincsen joguk?

Tanácstalan vagyok...



2015. júl. 6. 14:46
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha benne van a szabályzatban, akkor beleszólhatnak.
2015. júl. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Már régóta nem kell a szomszédok beleegyezése a kutyatartásba. Szerencsére már elég régen belátták, hogy a te lakásodban azt teszel, amit akarsz.

Ha a kutya állandóan ugat, akkor csendháborítás miatt tehetnek bejelentést a rendőrségen, de akkor is előbb csak veled beszélnek, leellenőrzik, hogy igaz-e a dolog és csak utána ítélnek pénzbírságra.

2015. júl. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tehát csak úgy ok nélkül nem vehetik el? És ha állandóan fenyegetőznének?
2015. júl. 6. 14:59
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell engedély, nincs joguk. Esetleg kötekedhetnek, megpróbálják megkeseríteni az életedet, de a törvény a te oldaladon van.


De szerintem alap, hogy rendesen megneveled és foglalkoztatod a kutyust. Én már laktam olyan bérházban, ahol a szomszédban állandóan ugatott egy dobi, nem volt kellemes... :s

2015. júl. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Első körben kérdezd meg a közös képviselőt, mi van az SZMSZ-ben (akár kérhettek is egy példányt).


Másodszor meg mégis ki venné el? Akiket idegesít a kutya??? Ha megfogja, és elviszi, az lopásnak minősül, és feljelentheted.

2015. júl. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Jól látod a kérdést. A kutyatartásba nem szólhatnak bele, viszont te se zavarhatod az ő nyugalmukat a kutyával. Ez általában azért kivitelezhető.
2015. júl. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!