Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak szőrüszőatkája...

Dorian Matthew kérdése:

A kutyámnak szőrüszőatkája van. Az orvos azt mondta nem erheti víz mert amiatt jobban szaporodnak. Lakásban van tartva így muszáj valamit kezdeni vele. De ez a szarazsampon hab semmit sem ér. Tényleg ennyire nem lehet fürdetni?

Figyelt kérdés

2015. júl. 7. 06:30
 1/8 anonim ***** válasza:

A kutyákat eleve nem kell túl gyakran fürdetni, én az enyémet kb. évente kétszer szoktam (szintén lakáskutya). Miért akarod megfürdetni?

És igen, ha az orvos úgy rendelkezett, hogy ne érje víz, akkor ne érje víz. A víz tovább terjesztené az atkát.

Milyen kezelést kap?

A szőrtüszőatka egy makacs, ronda, nagyon súlyos betegség, jobbulást a kutyusodnak!

2015. júl. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyébként sem célszerű a kutyát fürdetni, ha nem feltétlenül muszáj, nem tesz jót a bőrének. Tartsd be az állatorvos utasítását.

Elég a szőrét áttörölni száraz ronggyal, ha rövid szőrű, vagy kikefélni, ha hosszabb bundájú. Fürdetni nem kell, pláne most ne, ha a doki azt mondta.

2015. júl. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
sokat fürdetted előtte? Mert nagy valószínűséggel ezzel is hozzásegítetted az atkához.
2015. júl. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szőrtüszőatkánál én még a kefélést is mellőzném, amennyire lehet, vagy legalábbis kikerülném a fertőzött területeket. A kutya saját magának is terjesztheti vakarózással, nem kell még segíteni is neki.

Nagyon gondosan tartsd be az orvos utasításait.

2015. júl. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A szőrtüszőatkát nem lehet terjeszteni! Az benne él minden kutya szőrtüszőiben, alapjáraton nem okoz gondot a szervezet kordában tartja csak ha valami miatt a kutya egészségi állapota leromlik vagy a stressz éri akkor szaporodik el túlságosan és okoz tüneteket.
2015. júl. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
demodex atkánál nagyon sürgősen immunerősités, és takticos oldattal való lemosás. az Ivermectin injekció az egyetlen hatásos készitmény ellene.
2015. júl. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
tacticot 2-3 éve kivonták a forgalomból!
2015. júl. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ezt sajnos nem tudtam, kár volt, pedig a rüh-re is az volt a legjobb.
2015. júl. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!