Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell megtanítani a...

Hogy kell megtanítani a kutyának, hogy jelezze ha pisilnie kell?

Figyelt kérdés

Van egy kan kutyusom 1 hét múlva lesz 6 hónapos. Ha leviszem mindig hamar elvégzi a kis és nagy dolgát ezzel nincs is gond. Este simán kibír 8-9 órát, ha elmegyünk itthonról szintén nincs baleset órákig. De ha itthon van vele valaki 4 óránként ki kell vinni, mert ha nem, jelzés nélkül bepisil (kakival nincs gond). Egyszerűen meg se próbál jelezni, békésen fekszik (bóbiskol) és időnként nézeget utána feláll és kimegy pisilni a folyosóra. Tudja, hogy nem szabad mert utána "bűnbánó" a viselkedése innen szoktam rájönni hogy baj van. Amikor rajta kapom akkor tudatom vele, hogy nem tetszik, de én elkerülni szeretném ezt.

Mit és hogyan kell neki megtanítani, hogy jelezzen? Leviszem én ha kell neki, csak legalább próbáljon valahogy jelezni pl. nyalja a kezem, jöjjön oda hozzánk és csináljon valamit...



2015. júl. 7. 15:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha tudod, hogy kb 4 óránként pisil, vidd ki 4 óránként. Ha beállítod a rendszert megtanulja majd, hogy 4 óránként pisi van és ott fog állni az ajtóban ahelyett hogy a folyosón végezne el a dolgát.
2015. júl. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Itt a hangsúly a KB. van. Nem a séták gyakoriságával van a gond szerintem, így is túl sűrűnek érzem. Van hogy 4,5 óránként visszük ki van, hogy 2 óra múlva, de utána 1 órára bepisil. Nem kívánunk innentől 15 évig 4 órás óracsörgéssel élni (és a fent leírtak miatt nem is segítene). Ez alól természetesen az öreg kori inkontinencia kivétel lesz, de ott még nem tartunk.
2015. júl. 7. 15:48
 3/7 anonim ***** válasza:
Az nem lehet, hogy nem igazán pisilnie kell csak megjelöli a területét?
2015. júl. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem. :) Ez biztosan egy szép nagy pisi tócsa.
2015. júl. 7. 16:44
 5/7 anonim ***** válasza:

Neked kell észrevenned, ha jelez, bármilyen apró is az a jelzés. Lehet, hogy nem is direkt neked szól, csak mondjuk látod, hogy úgy indul el már kifelé, hogy látod rajta, hogy nem lesz jó. Akkor kell rászólni (csak hogy várjon, nem kell rögtön szidni), és rögtön levinni, aztán nagyon megdicsérni. Amíg ez nem megy, megpróbálhatod becsukni abba a szobába, ahol vagy, hogy jobban lásd, ha mehetnékje van.


Illetve rásegíthetsz a dologra olyan apróságokkal, mint például hogy megköveteled, hogy ajtónyitás előtt nézzen rád, ne önműködőnek tekintse az ajtót, így megtanulja összekötni, hogy az ajtó tőled nyílik, neked kell szólni, ha ki akar menni rajta.

Nem azt mondom, hogy ez a megoldás, de segíthet, mint ahogy az is, ha úgy általában kommunikációra biztatod a kutyát, nem nyomod el, illetve ha úgy van nevelve, hogy az ébrenlét nem csupa stressz neki, mert mondjuk folyton vele foglalkoztok, akárhol megjelenik, figyelmet kap, simit, nyünyürkézést, csak értelmetlen pár másodpercekre ahelyett, hogy nyugodtan pihenne. És hiába csóvál, attól őt még zavarhatja a dolog, csak nem mutatja ki, mert látszólag nektek szükségetek van a folyamatos jelenlétére, hiszen folyton dicsérve van érte meg körülugrálva. Nem mondom, hogy ez a gáz, csak tippelgetek - és mivel egyedül sokáig bírja, gyanús, hogy valami ilyen jellegű dolog van a háttérben.

Plusz az etetését is érdemes lehet átgondolni; ha esetleg még háromszor kap kaját, akkor nyugodtan lehet kettőre csökkenteni (hacsak nem ilyen bernáthegyi kategóriás állat, de lakásban az annyira nem jellemző), sőt, a tápot is le lehet cserélni nyers kajára, mert a tápra mindig rengeteget isznak a kutyák, aminek ugye ki is kell jönnie utána, a nyersben meg önmagában van egy csomó folyadék, meg nem sós, úgyhogy nem kell felesleges deciket ráinni.

2015. júl. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Akumi köszi, átgondoltam amiket írtál.

Nincs folyton piszkálva, egyenlőre két felnőttel lakik együtt, nincs gyerek, nem nyúzzuk folyton. Van "pihenő helye" ahol nem piszkáljuk, de nem is játszunk vele csak amikor mi akarjuk, ha ő nyaggat érte nincs játék. A nappaliba hozzánk nem akarom bezárni, mert a hideg csempét szereti a folyosón, és a bejárati ajtó mellett van a "helye", ott szeret pihenni.

Már első perctől barf szerint eszik (már napi kétszer), igaz a hőség riadó alatt jóval többet ivott mint szokott, de előtt is megvolt ez a gondunk.

Ha rajta kapjuk valamikor abbahagyja a pisilést és megvárja míg kiérünk vele a fűbe és folytatja, de nem mindig bírja/akarja megszakítani.

Tanácstalan vagyok, lehet megtanítok neki egy "ceremóniát" pisilés/séta előtt, de ez nem fogja orvosolni a problémát. Az a gond, hogy nem nézi az ajtót, nem kaparja, nem szagolja, nem próbál kijutni pedig tudja, hogy arra kezdődik a séta.:S

2015. júl. 7. 19:07
 7/7 anonim ***** válasza:

Az öreg kutyámnál anno azt kellett elkapnom, hogy odajön hozzám csóválva, és szánalmasan néz. Amúgyis odajött néha nézni, csak nem szánalmasan, meg gyorsan feladta, szóval eleinte nem tűnt fel semmi, de egy idő után rájöttem, hogy ez azt jelenti, hogy mindjárt pisi/kaki/hányás lesz. Eltartott egy darabig, amíg elkülönítettem a sima simikunyerálástól, lementem vele párszor potyára is... :D De aztán egész jól működött.


Még esetleg a szobakennellel próbálkozhatsz, maga alá csak nem csinál, ha meg amúgyis pihen, akkor igazából tökmindegy, hogy hol pihen. Nyilván nem kell egész napra bezárva tartani, csak elérni, hogy ott jelezze valahogy, hogy gond van, nyüszögjön, vagy bámuljon, vagy bármi, akkor megdicsérni és marha gyorsan levinni.

2015. júl. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!