Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pireneusi hegyikutya vagy...

Pireneusi hegyikutya vagy kuvasz a kezelhetőbb és intelligensebb kutya?

Figyelt kérdés
(Gondolom sokan fogják írni, hogy tőled függ, hogy milyen okos lesz de én azt szeretném megtudni, hogy melyik kutya az ami ALAPJÁRATONVÉVE okosabb,taníthatóbb és kezelhetőbb)
2015. júl. 8. 07:32
 1/5 anonim ***** válasza:
A prieniusi szerintem jobban nevelhetőbb,mert ugye a kuvasz tipikus házőrző,az szeret a ,,saját feje után menni".
2015. júl. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kezelhetőség és az intelligencia nem feltétlen függnek össze, ld. beagle, husky... :)

Kuvaszom van, félelmetesen okos, de ez nem a szolgálatkészségben nyilvánul meg.

A PiHe szerintem kezelhetőbb, az intelligenciájáról nem tudok saját élmény alapján nyilatkozni, de a pásztorkutyák általában önálló döntésre, problémamegoldásra lettek tenyésztve.

2015. júl. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nem biztos hogy a harom jellemzo egyutt jar a kutyaknal. Egy okos kutya nem feltetlenul kezelhetobb. Kinek a szemszogebol okos vagy intelligens ?? Ha egy kutya minden parancsot teljesit, azt lehet hogy okosnak, intelligensnek tartjuk, de nem biztos hogy okosabb mint 1 pasztorkutya, amely ontorvenyubb, makacsabb lehet.

Pireneusit nem ismerem, de van 2 kuvaszom, ok nekem nagyon okosak, mert szotfogadnak, vedik a hazat, parancsszora megallnak, visszajonnek. En nem varom el toluk hogy a labdat visszahozzak vagy pacsit adjanak, ..., ok azt feleslegesnek tartanak. Kezelhetonek is kezelhetoek, de kolyok korukba megtanultak a lecket!!

2015. júl. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a kutya esze csak igen kismértékben függ a gazdától :) A taníthatóság, na az felerészben tényleg rajtad múlik.

A kettő közül általában a kuvasz öntörvényűbb. Szerintem mondjuk annak több az esze is, de az sokszor hátrány; ha nem akarsz semmi különöset kezdeni a kutyával (márpedig ilyen típusúval ne akarj*), akkor az IQ-ja csak "útban van". Hülye nem lesz sehogyse, nem olyan fajta, szóval ezen én a helyedben nem pörögnék túl sokat :)


* A pásztorkutyák jellemzően nem szeretnek különösebben feladatozni. Ha jó arcok, háromszor leülnek neked, ha szépen kéred, de negyedszerre ott hagynak, és igazuk lesz. Őket másra találták ki. Ha kutyát akarsz aktívan tanítani, válassz erre alkalmas fajtát. Nem, olyat nem fogsz találni, amelyik a házat is kitűnően őrzi, nagy és elrettentő, és még lehet is vele dolgozni; esetleg a menhelyeken, de ott is csak véletlenül.

2015. júl. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2015. júl. 8. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!