Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Uszítottátok már a kutyátokat...

Uszítottátok már a kutyátokat más állatra?

Figyelt kérdés

Megbántátok utána?


Én a múltkor döbbentem meg magamon. Imádok minden állatot, sose bántanék szándékosan egyet se. De sétálni voltam a kutyámmal, és kiugrott elénk az ösvényre egy pocok, pont a lábam elé. Kicsit meg is ijedtem, hogy mi mozog ott előttem, hátraugrottam és reflexből, gondolkodás nélkül elkiáltottam magam, hogy fogd meg! A kutya (terrierszármazék) persze azonnal elkapta a szegény pockot és egy mozdulattal végzett vele.

Iszonyúan szégyelltem magam utána, megsirattam szegény kis pockot... Valószínű, hogy a kutya akkor is elkapta volna, ha én nem uszítom, de rémes érzés volt.


Régebben, mikor a környék összes kóbor macskája a mi udvarunkba járt társadalmi életet élni, párszor előfordult, hogy "rájuk küldtem" a kiskutyámat, de csak akkor, ha garantáltan esélye se volt utolérni őket, csak jól szétugrasztotta a bolhás bandát. El is mentek máshova.


El tudtok képzelni olyan szituációt, hogy más állatra uszítsátok a kutyátokat?


2015. júl. 8. 09:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Soha nem jutna ilyen eszembe.
2015. júl. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, ha mondjuk engem vagy a családomat akarná bántani más állat, akár kutya, vagy vadállat. De valszleg akkor eleve rájuk menne uszítás nélkül is.
2015. júl. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen. Rettegek és undorodom minden szárnyas bogárszerű lénytől (nekem a molylepke is az), ezért ha bejön egy, akkor biztatom őket, hogy fogják meg. Sajnálom az állatot, de megölni nem tudnám, így elviselhetőbb. Két kutyám a háromból rendszeresen ás, többször fogtak már pockot/ egeret. Sajnálom a kis állatokat, de valahol ez a természet rendje, ha pedig kertes házunk lesz, kimondottan örülni fogok, ha megfogják az egereket/ pockokat. Egyébként szeretem az állatokat, halon kívül más húst nem eszem pont etikai okokból.
2015. júl. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Na, én meg pont a repülő rovarokról tiltom őket a leghatározottabban. A kis oktalanok nem tudnak különbséget tenni a molylepke és a darázs között, nem hiányzik nekem egy gégemetszés.


Amúgy rendszeresen egerésznek, de nem az én égiszem alatt. A kis terrier kígyót is fogott már, szerencsére a sikló túlélte a dolgot. Olyan villámgyors, hogy nem mindig tudok időben közbelépni.


Azon lepődtem meg, mikor régebben a macskánk elkapott egy madarat, a madár sírt, csipogott, mire az összes kutya gyilkos dühvel vetette rá magát a macskára. Az azonnal látta, hogy gubanc van, elhajította a madarat és rohant az életéért. Pedig amúgy világi haverok.

2015. júl. 8. 10:57
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát, madárra. Pl. a kertben van egy madár, a kert másik felén. Mondom a kutyáimnak, hogy kapjátok el! Persze, sajnálnám ha elkapnák, de tudom hogy nem kapják el. Egyik kutyám életében 2x fogott madarat, egyszer egy veréb volt nála, szegényke már halott volt mikor megláttuk, máskor pedig fehér tollakat találtunk az udvarban, ahol több napig szaglászott a kutyám, valószínűleg megevett egy madarat. Max. bogarakra szoktam mondani komolyan hogy kapják el, de ők maguktól csinálják, este mindig "bogarásznak", és mivel én félek tőlük, mindig mondom nekik, kapjátok el. :) Ha valami megtámadna, akkor a kutyám kiállna értem, de így pocokra, meg nyúlra esetleg, nem. Nagyon sajnálnám őket.
2015. júl. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!