Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet nagy melegben tenni...

Mit lehet nagy melegben tenni a kutya egészségéért?

Figyelt kérdés
Van egy nagyméretű keverék kutyánk, akinek általában puliszerű nagy bundája van. Tavasszal az orvos javaslatára le lett vágva, így most nem cipeli magával a télikabátot, de így is van 2-3 cm hosszú fekete szőre. Körülbelül 38 fok van odakint, és látszik rajta, hogy szédeleg, rosszul van. Az elmúlt napokban nagyon jól tűrte. Viszont ma hiába van kitéve neki több tálkában folyamatosan cserélt víz, nem akar inni belőle. Sokszor be van engedve a házba, mert itt hűvösebb van (kb 30 fok), viszont pár perc múlva kikéredzkedik. Jó kedve van, csóválja a farkát, de látszik rajta, hogy szédeleg. Az imént majdnem orra esett a lépcsőn. Ha minden igaz este felé ideér az enyhülés. Addig tudok valamivel segíteni neki? Óránként benedvesítem kicsit a bundáját a nyaka körül.Ezen kívül lehet valamit tenni vele? Vagy esetleg állatorvos? LÉehetséges, hogy hőgutát kapott?

2015. júl. 8. 13:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Tegyél ki neki valamit, amiben lehűtheti magát vízzel. Akár az egész kutyát alaposan bevizezheted. De tényleg alaposan. Miért járkál? Nincs neki valami hűvösebb, levegő járta helye az udvaron, ahol elfeküdhetne? Ott is meg lehet vizezni a talajt.
2015. júl. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Van pár olyan árnyékos helye ahol elbújik, például most egy bokor alatt lapít, de néha befekszik a hintaágy alá. AZ összes ilyen törzshelyére raktam ki vizet, hogy ha szomjas ne kelljen a forró betonon járkálnia vízért.

Nagyon utálja a vizet, lelocsolni nem nagyon lehet, úgy el szalad, hogy egy hétig kereshetem. Úgy szoktam bevizezni, hogy leülök mellé, és amikor simogatom közben bevizezem, de ezt se nagyon tűri.

Próbáltam bevizezni a földet ott a bokor alatt ahol elbújt, de akkor nem fekszik oda ameddig fel nem szárad.


Nem szeretném, hogy szegélyke hőgutát kapjon.

2015. júl. 8. 13:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Esetleg valamilyen kis medence? Mondjuk van ilyen kagylószerű, nem drága, de abba nem biztos hogy beleférne ha egyáltalán belemenne. Egyik könyvbe olvastam anno, hogy ha a kutya dülöngélni kezd a nagy hőségben, vagy összeesik, akkor minden bizonnyal hőgutát kapott. De a Te kutyádnak jó a kedve, így nem biztos. Mindenesetre ha elakarod vinni állatorvoshoz a biztonság kedvéért, akkor vidd.
2015. júl. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lesz még nyár a következő években is. ha van türelmed elkezdheted vízhez szoktatni. A locsoló tömlőből csak éppen alig folyóra állítani a vizet és odacsalogatni, hátha lefetyel belőle. ha ez megvan, akkor kicsit játszani a csordogáló vízzel. Ha netán utána kapna, már haladtatok. Persze, sok türelem kell hozzá.
2015. júl. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Illetve nem lehet valahova levinni egy kicsit fürödni? Az én egyik kutyám is, nem szereti ha lelocsolják, meg minden, de ha levisszük valahova fürödni, akkor simán belemegy. Csak sajnos erre nyaranta csak 1x van lehetőségünk... :(
2015. júl. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem is itt a pulinak van 2-3 centis szőre, és mindig ott van mellettem - néha szivaccsal bevizezem a hátát.


A másik kutya meg bemegy a fürdőszobába és ott alszik a kőpadlón, ő rájött hogy ott hűvösebb van, és nem pusztul meg mellettem. Pedig neki csak 1 centis szőre van.


De arra gondoltam, hogy mindkét kutyát lenyíratom fél centisre.

2015. júl. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek az ötleteket. Hűtöttem amennyire tudtam, egy idő után egészen jól kezdte viselni, hogy bevizezem a bundáját, meg rájöhetett, hogy jó az, ha kicsit fellocsolom a búvóhelyét, annyival is hűvösebb van ott.

Pár óra hűtés után egészen magára talált, és este az enyhülés is megérkezett. Átvészeltük a forróságot. :)

Még egyszer köszi a tippekért, hasznosak voltak. :)

2015. júl. 8. 23:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!