Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg nem előnyös csontot...

Tényleg nem előnyös csontot adni fogváltáskor?

Figyelt kérdés
Bocsi, ha butaság a kérdés, de valahol olvastam, és gondoltam megérdeklődöm tőletek, hogy ez igaz vagy sem. Pontos magyarázatot nem találtam, viszont biztos az íny/új fogacskák sérülése miatt írták. A kiskutyám épp ebben a korban tart, eddig csak szárított rágcsákat kapott, pont most terveztem bevezetni az alkalmankénti csontot is. Akkor halasszam még, ne aggódjak és adjam neki? Elvégre most van a legintenzívebb rágcsálási szakaszban. Esetleg mik azok a csontok, amik egy 10 kg-mos, 5 hónapos kölyöknek is ideálisak? Fontos, hogy amíg csak egyszer-egyszer adok neki, addig főzném(!), nyersre később szeretnék áttérni.

2015. júl. 10. 12:57
 1/5 A kérdező kommentje:
Most jutott eszembe a nyers részről, kimaradt, hogy a Barfos kölykök is nagy valószínűségekkel napi rendszerességgel kapnak csontot. Valóban nagyobb lehet a csontevésből adódó problémák kockázata fogváltás idején?
2015. júl. 10. 13:01
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyers marha csont. Semmi esetre sem főzve. Cupák, marha húsos levescsont pl.Nekem az nj kölykeim simán megbirkóztak a marha cupákkal akkor is, amikor éppen egy méretes darabot kaptam.
2015. júl. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nyugodtan kapjon néha csontot, nem is árt ilyenkor egy kis kalciumpótlás, csak egyszerre ne sokat, meg ne legyen a napi menü része, ha amúgy jó tápot kap, inkább csak nasi legyen. Onnan tudod, hogy sokat sikerült egyszerre odaadni neki, hogy a kutya fehéret kakál tőle, esetleg rögtön fehér port, vagy rosszabb esetben konkrét székrekedése van.

Én valami csirkével indítanék, nyakkal, lábbal, vagy farháttal, de semmiképpen nem főzve. Úgy ugyanis sokkal keményebb a csont, nehezebb elrágni, nehezebben emésztődik meg, és hajlamos szilánkosra is törni, ami sérüléseket okozhat odabent. Ha nagyon parázol a betegségektől, forrázd le a cuccot, de a csontos rész ne főjön meg, ha nem muszáj.

2015. júl. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Akkor a főzés elvetve, csak azt gondoltam az elején úgy kéne indítani... de persze értem, tudom hogy nyersen máshogy törik.

Heti egy alkalommal kapna körülbelül, inkább kevesebbszer, többször nem. Egyelőre táppzunk.

2015. júl. 10. 14:04
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Főzve, sütve, hőkezelve soha, mert a szárnyas csontok úgy szilánkosra törnek, úgy veszélyes. Csontot mindig nyersen szabad csak adni (tehát disznó csont kizárva). Nekem a barfos kutyám 3 hónapos kora óta eszik csontos húst a sima hú mellé, most 6 hónapos semmi baja. A marha csont elég kemény azt én nem szoktam neki adni (más részt jóval drágább is). Adjál neki csirke, kacsa, liba nyakat, szárnyat, mellcsontot, fejet, lábat, farhátat imádni fogja, és szépen pucolja is a fogát, és nincs benne semmi káros, mű vacak sem és jóval olcsóbb is mint a rágókák.
2015. júl. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!