Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Született egy olyan kiskutya...

Született egy olyan kiskutya nálunk, akinek a mellső lábai görbék, kifelé állnak, x alakban. Lehet ezen javítani, vagy szegényt altassuk el, mert csak szenvedne élete során?

Figyelt kérdés
Törzskönyves szülők, tehát nem jöttment kutyák kölyke. Kisebb is, és olyan merev az ízület. Nagyon tanácstalan vagyok, mert tisztelem az életét, de nem akarom hogy fájdalmai legyenek később miatta.
2015. júl. 11. 11:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
állatorvos? látatlanban erre mit lehet mondani?
2015. júl. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Pont nyaral, a világ vége után kettővel vagyunk,nincs a közelben senki.
2015. júl. 11. 12:05
 3/12 A kérdező kommentje:
Én is oda akartam vinni rögtön vagy hívni..
2015. júl. 11. 12:06
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

akkor hagyd békén a kölyköt addig, a természet úgyis kiszelektálja, ha nem életképes

ha pedig visszatér az állatorvos, akkor meg tudja mondani, mi a teendő

hiszen addig elaltattani sem tudod, hacsak nem lapáttal akarod agyonverni :(


egyébként nem kéne szaporítani...

2015. júl. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

Hát, igen. A tenyésztés nem annyiból áll, hogy két törzskönyves kutyát összerakok. A pároztatás előtt gondosan végig kell nézni és genetikailag elemezni a felmenőket. Ehhez kell a tudás, tapasztalat. Enélkül akármennyire is nem tetszik, csak egy hobbiszaporító vagy.


A kérdésre válaszolva: A kutyához minél előbb állatorvost hívni, ha nem a megszokott orvosotokat, akkor másikat, akár messzebbről, akár nagyobb költségen. A kutyatenyésztés (esetetekben szaporítás) költségekkel és macerával jár. Nem véletlenül kerülnek a rendesen tenyésztett kutyák akár több százezer forintba.

2015. júl. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
"Törzskönyves szülők, tehát nem jöttment kutyák kölyke" - nem csak a törzskönyv, hanem az egészségügyi szűrések is fontosak. Ez a kiskutya valószínűleg nem fogja túlélni, ahogy előttem írták, ki fog szelektálódni. Másik állatorvost kéne keresned, ha fontos neked a kutya. Ha már tenyésztőset akarsz játszani, kell egy elérhető állatorvos.
2015. júl. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

MINDENRE Szűrt, tenyészszemlés, kiváló minőségű állataim vannak, és tenyésztő vagyok hivatalos formában is, csak épp kezdő, és ilyennel még nem találkoztam. De azért köszi a válaszokat.Csak épp nagyon sok kölyök lett. Ragaszkodom a saját állatorvosomhoz, pedig nem olcsó.

A természet azóta megoldotta a kérdést.

2015. júl. 11. 13:11
 8/12 anonim ***** válasza:
71%

meghalt? a természet szelektált? ez így szokott történni.


nehezen hiszem, hogy valódi tenyésztő vagy, hiszen akkor nem hagytad volna, hogy a kutyád állatorvosi felügyelet nélkül elljen

2015. júl. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Tehát akkor az sem ér sokat,ha szűrt szülőket raksz össze.
2015. júl. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha mindig szétcsúszik a lába mikor fel akar állni akkor szoktak rá kötni finom szallagot, ami nem sérti meg, ha elég sokáig így össze van kötve a lába akkor megerősődik annyira, hogy megtartsa magának. Amúgy mint az embereknél gipszel lehet korrigálni.
2015. júl. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!