Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajta illene...

Melyik kutyafajta illene jobban hozzánk? Német juhászkutya vagy német vizsla?

Figyelt kérdés

Már egy éve gondolkozunk a párommal azon, hogy legyen egy kutyánk. Hosszas válogatás után a német vizsla és a német juhászkutya maradt. Egy sportos, okos kutyát szeretnénk. A kutyus kinti-benti kutya lenne, illetve mivel a munkánk miatt elég sokat utazunk, ezért jó lenne ha jól birná az utazást is. Illetve, egy 2-3 év múlva szeretnénk gyereke(ke)t is, ezért fontos, hogy velük is jól kijöjjön. (tudom, főként nevelés kérdése)

A német juhászkutyát azért választottuk, mert okos, tanulékony és sportos. Viszont eléggé túltenyésztett fajta, ami elég sokat ártott az egészségének. Illetve beszéltem németjuhász tulajdonosokkal és ők azt mondják, hogyha nem szeretnék valamit sportolni vele, akkor inkább válasszak másik kutyafajtát mert a németjuhászok kőkemény sportkutyák. És nem jól birják a meleget(?).

A német vizslát egyrészt azért választottuk, mivel én is német vizslák között nőttem fel, szóval velük van tapasztalatom :), másrészt pedig okosak, kissé makacsak, és gyönyörűek. Viszonylag egészséges fajta, és imádja az embereket.

Szerintetek melyik lenne ideálisabb számunkra?


2015. júl. 11. 15:35
 1/7 Ironfury válasza:

A komondort ajánlom. bár nagy testű de nem fogyaszt olyan sokat. vannak róla mendemondák de az csak kamu. A komondor igazán okos kutya ,gyorsan tanítható és a betörőket sem fogadja szívesen.


Remélem sikerült téged meggyőznöm.

2015. júl. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Ironfury válasza:
Tudom hogy az előző válaszom nem a kérdésedre válaszolt!
2015. júl. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Ironfury válasza:

És ha komondort akarsz akkor a Tatabányai tenyészőnél próbálj szerencsét. Viszont drága kutyus.

De a gyerekeket is szereti. :)

Ez a fő tulajdonsága szerintem egy kutyának!:)

2015. júl. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de egyelőre maradjunk a német vizslánál és a német juhászkutyánál :)
2015. júl. 11. 15:50
 5/7 NoHead Dog ***** válasza:

A két fajta más-más habitusú, de inkább a vizsla. A német juhász túltenyésztettségével helyes a meglátásod, lassan nem lehet púp nélküli kutyát látni.

A vizsi egészséges, életerős, mindenkit imád és nem mellesleg kiváló hobbisportoló. :) Gyerek mellé tökéletes, és közel nem hullik olyan kegyetlenül a szőre, mint a jucinak.

2015. júl. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A fajtatiszta jó erőnlétben lévő német juhász kutyához elég sok szabadidő kell. Elég nehéz lefárasztani őket illetve ha sikerül is elég hamar újratöltődnek :D.
2015. júl. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
És rövidsz. német vizsla kennelek közül melyik a legjobb? Nekünk a samuházi vadász és az aranyszabja földi a szimpatikusak.
2015. júl. 11. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!