Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fel fogja emelni a lábát...

Fel fogja emelni a lábát valaha is pisilés közben az a kan kutya, aki ivarérés előtt lett ivartalanítva? (10 hónapos kora körül)

Figyelt kérdés

11-13 hónapos körüli a kutyám - lehet, hogy fiatalabb, lehet hogy öregebb - befogadott kutya. Már úgy került hozzám 1 hónapja, hogy ivartalanítva volt. Guggolva pisil, ami nem is zavarna, de van, hogy lepisili a mellső lábait... Fog ez vajon változni? Azt észrevettem, hogy mikor hozzánk került, akkor sétánként csak 1 pisi volt - nem mondom, jó nagy adag -, de most már van, hogy 4*-5* is pisil egy séta alatt. Ez lehet valami fejlődési út a felemelt lábú pisiléshez?

Azt is olvastam, hogy tanult viselkedés... Ez mennyire lehet igaz?



2015. júl. 11. 22:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálunk olyan volt, hogy a szomszédom szuka kutyája az én kanomtól tanulta meg az emelt lábas pisilést :D

Szóval vagy tanulás útján történt, vagy pedig valami csípőproblémája lehet (általában rotiknál)

2015. júl. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
62%
Ez ösztönös és nem tanult területjelző viselkedés kanoknál. Ivarérés előtt ivartalanított kutya a szukákra jellemző viselkedést mutat.
2015. júl. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Örülnék, hogyha felemelné mégiscsak... Majd meglátjuk. Köszönöm a válaszokat.
2015. júl. 18. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!