Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől kapnak vérszemet a kutyák?

Mitől kapnak vérszemet a kutyák?

Figyelt kérdés
A barátomnak van egy három éves rottweilere.Hallottam,hogy ezek a fajta kutyák vérszemet tudnak kapni.Mitől is kaphatnak vérszemet?Ilyenkor ész nélkül megtámadnak bárkit még a gazdájukat is?Ilyen esetben a rottweiler tulajdonosok egy időzített bomba társaságában élnek ami bármikor megtámadhatja őket és egy kifejlett példány nagy valószínűséggel meg is ölheti őket?
2015. júl. 12. 21:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a barátod nem neveli és hagyja elkanászodni, akkor így is van, de ez kizárólag a gazda hibája. Magától viszont egyik kutya sem ilyen.
2015. júl. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul hallottad. Bár én ezt a kuvaszokról hallottam. De náluk sem igaz. Annyi hülyeség forog közszájon a kutyások között. Ez egy a sok közül.
2015. júl. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy antiszociális,neveletlen,láncon vagy kennelben tartott BÁRMILYEN FAJTÁJÚ kutya támadhat emberre.


Amúgy egy jól nevelt,szocializált kutyával öröm élni és nem élet veszély :)

2015. júl. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2015. júl. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez baromság.

Nevelni, normálisan tartani kell a kutyát, és akkor ilyen nem történik meg.

Extrém ritka esetben esetleg idegrendszeri probléma okozhat ilyen, de én még nem hallottam ilyenről. Sokkal inkább nem megfelelően tartott és nevelt kutyáról.

2015. júl. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Csivava is kaphat vérszemet, meg akármelyik elhanyagolt, bántalmazott kutya.
2015. júl. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Sosem a fajtát kell hibáztatni, ha egy egyede megvadul, mert az kizárólag a rossz nevelés, vagy az elhanyagolás eredménye. A jó gazdi ismeri a kutyáját, és ha problémája van vele, a helyén kezeli és megoldja.

Egyébként, hogy személyes tapasztalatokkal is megcáfoljam: egyik ismerősöm egy rottweiler mellett nőtt fel, már a családjáé volt, mikor ő megszületett. Nyúzhatta, ameddig akarta, a kutyus sosem bántotta, sőt, imádták egymást.

2015. júl. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A barátom nagyon jól tartja,kedves kutya,de felmerült bennem,hogy ha ez az állat bekattanna(50 kiló körül lehet a kutya) akkor egy embernek semmi esélye nem lenne vele szemben.
2015. júl. 12. 21:43
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez viszont biztos. Ezért kell jól nevelni, és akkor nem "kattan be".
2015. júl. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%
Nem valami horrorfilmben élünk, a kutyák nem kattannak csak be, úgy minden ok nélkül.
2015. júl. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!