Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vajon mi lelte a kiskutyám?

Vajon mi lelte a kiskutyám?

Figyelt kérdés

Van egy 5 hónapos kan shih-tzum. Alapjába véve jó kiskutya, de van mikor nagyon belelendül a játékba, nem volt ezzel eddig semmi baj, de 4 hónapos kora óta kezd megvadulni. Ma is nagyon rossz volt,rászoltam,de nem nagyon érdekelte. Ismét rászóltam erősebben, erre pedig megugatott. A végén már rákiabáltam,hogy fejezebbe be,mert kikap.(nem szoktam verni soha,csak ha nagyon bolond,akkor kap a seggére.)Folytatta tovább az ugatásom,már morgott is. Kapott a fenekére egyet,persze nem volt olyan erős, majd nekem támadt, de szó szerint. Vicsorított, ugatott,egyenesen nekem ugrott, meg is ilyedtem tőle. Próbáltam megfogni,hogy berakjam egy másik szobába,hogy csendben magában lenyugodjon,de ahogy fel akartam venni,belémharapott. Végül sikerült megfognom és bezártam a másik szobába. Ott lenyugodtt, kb. 3perc múlva kiengedtem. Mintha teljesen kicserélték volna,odajött hozzám és bűnbánóan nézett rám,amjd nyalni kezdte a lábamat..

Mi lehetett a baja? Volt már valaki így?


2010. márc. 4. 17:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Sztem jobb ha beoltatod a veszetség ellen.


(ha már bevan akkor nem tudok segíteni)

2010. márc. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%

Szia! Én még sosem jártam így a kutyámmal, pedig nagyobb testű kutyával is volt már dolgom.

Lenne egy elég fontos kérdésem: Tudja ez a kutya, hogy ki a falkavezér? Nekem úgy jön le, hogy nem nagyon.

Hogyan tanítsd meg neki, annélkül, hogy bántanád?

Gyengéden befogod a fejét a két kezed közé, majd farkasszemet nézel vele. A kutya pillanatok alatt fel fogja adni és kihúzza a fejét a kezed közül, hogy elfordulhasson. Hagyjad neki, csak ezt 1x-2x ismételd meg néha. Így leesik neki, ohgy te győztél, te vagy a vezér.

Ezután már csak egy jó, következetes nevelés kell, és oda fog rád figyelni, hallgatni fog rád.

Ja, és ha rossz is, tudom nem ütsz rá nagyon, de kézzel soha ne tedd! Üss rá újsággal, most azt gondolod, hogy de az elhajlik...nyugi a kutya az újság hangja miatt fog "megijedni".

2010. márc. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Veszettség ellen be van oltva,egyébként..de ez most,hogy jön ide?

A szemes dolgot már próbáltam,azt hiszed,hogy elfordította a fejét?:D Na persze, múltkor is 5percig bámult rám, nekem lett könnyes a szemem a sok nézéstől..:D

2010. márc. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

bocsi véletlenül párom címére léptem be.

ide is bemásolom,hogy ne vesszen el majd a válaszok között.


Veszettség ellen be van oltva,egyébként..de ez most,hogy jön ide?

A szemes dolgot már próbáltam,azt hiszed,hogy elfordította a fejét?:D Na persze, múltkor is 5percig bámult rám, nekem lett könnyes a szemem a sok nézéstől..:D

2010. márc. 4. 18:07
 5/10 anonim ***** válasza:

ez a nézz a szemébe szerintem is hülyeség.

viszont popira ne üss, azt a kutya játéknak veszi.

nyakánál rángasd meg kicsit.

az h így vicsorított meg stb, hát ilyen nálunk sem volt, de szerintem próbálja kitolni a határokat, hogy ő legyen a falkavezér.

ne hagyd magad.

ha úgy kell, akkor rántsd meg úgy a nyakán a bőrt h picit felvonyítson, utána tudni fogja h a nem az nem.

Mert pl. ha lent vagytok, és ezt teszi, nincs hova bezárni.

Meg csináld folyamatosan h Te lépsz ki előbb az ajtón, eszel a kajájáról vmit, amit magadnak tettél oda, aztán adod csak oda neki a vacsit..ilyenek. Hamar le fog esni neki a tantusz, plusz ha rákiabálsz és rádugat, kiabálj megint:D

nekem rég nem szól vissza a kutyum. De emlékszem 3 hónaposan hogy magyarázta a dolgokat:DDD

2010. márc. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2010. márc. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

azonnal hagyd abba a játékot, fordíts neki hátat. ha nem hagy békén, menj el másik szobába.az a lényeg, hogy értesd meg vele, hogy ha durván játszik, nincs játék. a kiabálás inkább csak idegesíti, vagy esetleg további játéknak veszi, hiszen egymás közti játék alatt is ugatnak és morognak. hányhetes korában hoztátok el? a kutyusnak 8 hetes koráig az alomtársaival és esetleg felnőtt kutyákkal kell lennie, különben nem tanulja meg, hol a játékban az állj ( ez fontos szocializálódási szakasz: megtanulja, hogy ha túl nagyot harap, visszaharapják. ez a "visszaharapás" sajnos csak más kutyákkal megy , emberrel nem ).


Nekünk volt egy beagle-ünk, akit 6 hetes korában kellett elhoznunk, és másfél éves koráig nemigzán lehettett vele játszani, mert nagyon durva volt. utána lenyugodott, és mostmár semmi baj nincs vele, de sajnálom, hogy nem volt meg a játszós-kiskutya szakasz.

2010. márc. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Semmiképp ne hagyd megtorlatlanul ezt a viselkedést, nagyon durva, hogy már 5 hónaposan ezt csinálja.

Ilyenkor ragadd meg a nyakánál, és szorítsd le a födre, legalább egy percíg, utána zárd be, de ne csak pár percre, hanem legalább egy órára. Ne szólj hozzá, ha kiengedted, akkor se, legalább fél napíg.

Kajánál csinálj úgy, mintha te kezdenél el enni belőle, addíg üljön, amíg jelt nem adsz, hogy ehet.

Ajtón mindíg te menj be-ki előtte.

A bezárásos módszer akár fél, egy napra is növelhető, a lényeg, hogy teljesen kirekesztve érezze magát.

Ilyenkor, még ha enni, inni, pisilni, kalilni viszed is, ne szólj hozzá, ne is nézz rá.

Azért reméljük erre nem kerül sor:)

Azt hiszem, 8-9 hónapos korban újra be fog próbálkozni, nagyon dominánsnak tűnik, az meg , hogy meg is harap, nagyon durva.

/Esetleg nem lehet, hogy fáj valamije? A hirtelen viselkedésváltozásnak néha ilyen egyszerű oka van./

2010. márc. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Harapj bele a fülébe!

Nem kell erősen, épp csak feljajduljon....rögtön tudni fogja ki a főnök! Nálunk ez vált be

2010. márc. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

lehet van akinél hamarabb kezdődik, hisz a kistestű kutyusok 10 hónaposan már szinte felnőtté cseperednek:


[link]

2010. márc. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!