Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért fél és hogyan kell...

Miért fél és hogyan kell bátorrá tenni?

Figyelt kérdés

Testvéremék befogadtak egy menhelyi kutyát, azt hiszem kikötötték egy lakatlan házhoz és állatbarátok vitték a menhelyre. Ha a valakinek a kezébe egy függöleges tárgy van (sodrofa, légycsapo vagy seprő ilyenek) akkor egyböl bebujik az asztal alá. De tesom és én is nagyon szeretjük, nekem az ölembe szokott jönni leülök a földre hozzá sokszor, de nem mindig ilyen van játék közben normális kutya, mint nekünk anyáékkal itthon az írszetter.

Mit kell csinálni, már 2honapja ilyen, a tesom azt szokta még hogy nem foglalkozik ilyenkor vele nehogy megerősítésnek vegye hanem hagyja hogy a maga modján meggnyugodjon.

Ez igy jó tanitás?


2015. júl. 13. 21:31
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Az én ideiglenesem a hosszabbítótól félt.... én úgy szoktattam fokozatosan hozzá, hogy mint ahogy írtad is, teljesen figyelmen kívül hagytam a pánikját, illetve etetésnél a hosszabbítóval játszottam, nem feltűnően, csak hogy lássa, hogy az van nálam. aztán szépen fokozatosan egyre feltűnőbben babráltam vele, és a fokozatosság miatt nem esett pánikba. Illetve klikkerrel gyakoroltunk. A feladat az volt, hogy egy papírcetlit kellett az orrával megböknie. amikor rájött a feladatra, akkor mozgattam a papírfecnit, nem mindig ugyan ott volt, és egyszer csak rátettem a hosszabbító végére, és ott kellett megböknie, először a földön, nyugalmi helyzetben, aztán felemeltem a földről a hosszabbítót, rajta a cetlivel, és úgy kellett neki, és a végére elmaradt a cetli, és valahogy a félelme is.

Nem két hetes projekt, de türelemmel meg fokozatossággal megfogja tanulni, hogy nem kell félnie.

2015. júl. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!