Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fél a többi kutyától. Mit tegyek?

Fél a többi kutyától. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A kiskutyámnak volt pár hónapja egy csúnya kutyatámadása, azóta nagyon fél a többi kutyától, pedig régen mindenkihez rohant barátkozni.

Két kérdésem lenne ezzel kapcsolatban.

Az első: hogyan tudnám a hétköznapokban terelgetni? Ha jön másik kutya akkor általában a hátam mögé bújik. Én ilyenkor direkt ellépek tőle a másik kutya felé, és odahívom. Jól csinálom? Arra gondoltam, hogy esetleg azt fogja hinni, hogy én nem fogom/akarom megvédeni őt.

Második: tudnátok egy jó kutyasulit ajánlani, ahol foglalkoznak is vele? Már elvittem egybe, és ott azt mondták, hogy nem tudnak vele mit kezdeni, mert már 4 éves és kialakult a jelleme. Én nem hittem nekik, többet nem is mentem.



2015. júl. 13. 22:26
 1/3 anonim ***** válasza:
74%

Merrefelé keresel sulit? Mert mondani tudunk, csak nem biztos, hogy az neked jó lesz :)

Hogy otthon konkrétan mit kell vele csinálni, azt így látatlanban nehéz megmondani. Két dolog biztos: erőltetni nem szabad, ne kérd, hogy ő menjen oda mindenféle kutyákhoz, csak stresszeled vele; illetve hogy olyan kutyák kellenek a rehabilitációjához, amik tényleg elősegítik azt, nem hebrencskednek, nem taplók, kicsit se, viszont esetleg finoman ismerkednek (vagy nem, a kutya aktuális állapotától függ, hogy melyik a praktikusabb), olyan meg sajnos kevés mászkál az utcán. És időt is kell velük eltölteni, egy másfél perces szembetalálkozás biztos, hogy nem elég.

2015. júl. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
74%

Próbálj egy olyan kutyát keresni, aki nagyon nyugodt és szereti a kutyákat de nem lerohanja őket hanem csak úgy egymás mellett elvannak, játszanak. Kutyaiskolában az oktatók kutyája szokott ilyen lenni, bár ebből kevés van. Olyan sulit keress ahol van olyan foglalkozás hogy rehabilitáció vagy felnőttkori szocializáció mert ott kell lennie egy olyan kutyának, amelyikkel megtanítják a problémás kutyát a helyes viselkedésre kutyákkal, legyen az agresszív vagy félős egyed:)

Sok sikert! Esetleg járj vele minél többet kutyás helyekre parkba ahol találkozhat nyugodtabb kutyákkal, vagy csak egyedül menj le, mikor sokan vannak és keress pár embert akik segítenek neked mert az ő kutyájuk nyugodt és barátságos :)

2015. júl. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Első: Budapest környékén. És köszönöm :)
2015. júl. 14. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!