Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tanácdoltok az új kutyával?

Mit tanácdoltok az új kutyával?

Figyelt kérdés

Van egy kutya, Fanni, 11 éves Yorkshire Terrier, és valószínűleg hazahozzuk. Korábban még nem volt kutyám, de a nagyszüleimnél sokat foglalkozuk az ő kedvencükkel, ráadásul Fannit ismerem.

Ő egy eléggé elhanyagolt kutyus, a gazdái már nem igazán foglalkoznak vele. Ennek ellenére egy végtelenül barátságos és hálás eb!

Ha elhoznánk, szeretnék minnél többet foglalkozni vele, hogy a hátralevő évei boldogan teljenek, de ugyanakkor sokkolni sem akarom, vagy ,,megfojtani a szeretetemmel". Mit hogy kéne csinálnom, hogy könnyem megszokjon nálunk?


2015. júl. 13. 22:30
 1/5 A kérdező kommentje:
A helyesírási hibákért elnézést, telefonnal és gyorsan írtam.
2015. júl. 13. 22:32
 2/5 anonim ***** válasza:

Első 1-2 napban,ne nyüstöljétek,hagyjátok,hogy szokja az új helyet,titeket.Akkor simogassátok ha oda megy vagy hívhatjátok és ha oda ment simi.

A lényeg tényleg ne erőszakoljátok rá magatokat.Mivel idős lehet több idő kell,mire megszokja az új helyet és titeket.


Nem tudom,hogy milyen a kedve,jelleme.

Nálunk a 13 éves bichonom szokott pörögni időnként,korát meghazudtolva :D Én még trükközni szoktam vele,mert imádja a hasát.Meg nagyon bújos lett,így sokszor simogatom,hívom magamhoz.

2015. júl. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Aranyos lehet :D Fanni is ilyen, kora ellenére nagyon játékos, mindenhova követné az embert. Köszönöm a választ! :)
2015. júl. 13. 22:53
 4/5 anonim ***** válasza:

Első körben egy állatorvosi látogatást, hogy nincs-e valami rejtett baja, amit kezelni kell vagy nem-e igényel valami speciális diétát.


Mindent a kutya saját tempójában csináljatok, séta, tanulás, ismerkedés. Puhatold ki, hogy szereti-e más kutyák társaságát, fél-e valamitől (pl. járművek) vannak-e rossz szokásai, szobatiszta-e. És aszerint foglalkozz vele. Ha pl. nem szobatiszta, akkor az első dolgod legyen utánanézni, hogyan kell szobatisztaságra szoktatni. Ha fél a járművektől, akkor meg nem sokkolod le rögtön egy forgalmas út melletti sétával, hanem kis csöndes utcákban kezded a gyakorlást és csak lassacskán viszed egyre forgalmasabb helyekre is.


Egy yorki 11 évesen szerintem még elég jó erőben van, tulajdonképpen nem késő még mindenfélére megtanítani, meg kicsit átnevelni, ha szükséges és biztos ő is nagyon lelkes lesz, hogy foglalkoztok vele :)

2015. júl. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, sokat segítettél :)

Az állatorvos természetes, és azt tudom hogy a kutya szobatiszta :)

2015. júl. 14. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!