Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtát ajánlanátok...

Milyen fajtát ajánlanátok házőrzésre, első kutyás gazdinak?

Figyelt kérdés
2015. júl. 13. 23:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
kaukázusi juhászt
2015. júl. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Bocsi. Azt nem írtam oda hogy közepes méretűre gondoltam. De köszönöm, utána nézek ennek a fajtának!
2015. júl. 13. 23:44
 3/19 anonim ***** válasza:
33%

A cseppet sem tudományos véleményem a kutyusról, hogy nagyon komolyan védelmezi a házat és a családot is, a mérete és a fellépése miatt az idegenek tartanak tőle, családon belül pedig egy ölelgetnivaló cukiság, szinte már plüssállat. :) Viszont az tény, hogy hatalmas.


Kisebből sajnos nem tudom, mi lenne az ideális.

2015. júl. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

németjuhászt,boxert ajánlom velük van tapasztalatom :)

de itt van egy lista : [link]

2015. júl. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Az tény, hogy a németjuhászunk, és a mostani, németjuhász-(valószínűleg)rottweiler keverék kutyusunk iszonyúan fegyelmezett és könnyen tanítható, de imádtak, imádnak mindenkit. Jó, a postást mindig meg kell ugatni, ha arra biciklizik, de azt sem túl ijesztően.


Szerintem is nézz utána, melyik alkalmas komoly házőrzésre, biztos tanítás kérdése is. :)

2015. júl. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
nekem boxerem van,házörzönek kiválló,és nagyon ragaszkodó
2015. júl. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Ha valaki erre jár azok közül, akik lepontozták a kaukázusi juhászt (a kérdezőn kívül), leírnátok, hogy miért? Házőrzőnek vagy első kutyának sz*r!? Miért?


Nem tudtam, milyen méretűt keresünk.

2015. júl. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Igyekeztem utána nézni, de nem nagyon találtam olyat ami első kutyás gazdinak lenne ajánlott és még jó házőrző is lenne. Édesanyám vagy bátyám foglalkozna vele legtöbbször és félek attól hogy nem lesznek elég határozottak egy boxerhez vagy egy német juhászhoz. (A fajtáról olvasottak alapján ezt gondolom :D)
2015. júl. 14. 00:29
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Határozottság és következetes nevelés, megfelelő szocializáció nélkül egy őrző-védő kutya (sőt, semmilyen kutya) nem való a családba.


A fajtajelleg egy dolog, de még többet számít a nevelés (és a kiképzés pl.), a német juhász tényleg lehet kiváló, fegyelmezett házőrző kutya de egy mindenkivel lepacsizó cukipofa is, aki farokcsóválva be- és kikíséri a betörőt, és még segít is neki kirabolni a házat.


Ha elsősorban az ingatlan védelme a cél, inkább a riasztót javaslom (összevetve egy fajtatiszta kutya árával, eltartásával, oktatási, állatorvosi és egyéb költségeivel, a riasztó sanszosan még olcsóbb is).

2015. júl. 14. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Házőrzésre a nagytestű pásztorkutyák valók, mint pl. a kaukázusi juhász, komondor. Viszont ha még egy boxer vagy német juhász esetében is úgy érzed, nem leszel elég határozott hozzájuk, akkor eszedbe se jusson pásztorkutyát venni.

A boxer és német juhász amúgy alapvetően nem házőrzésre valók, ámbár a legtöbb kutya ugatással jelzi az idegent.

Házőrzésre a legmegbízhatóbb, és hosszabb távon a legolcsóbb megoldás egy riasztórendszer felszerelése (azt megmérgezni sem tudják).

Jelzőkutyának pedig szinte bármelyik kutya alkalmas. Pl. keverékek, puli.

2015. júl. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!