Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vélemények Cocker Spánielről?

Vélemények Cocker Spánielről?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek a Cocker Spánielről? Milyen tulajdonságai vannak, mekkorára nő, mire alkalmas, mennyire játékos. Leginkább gazdik tanácsai érdekelnének! :)
2015. júl. 14. 09:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk cocker spánielünk volt, az volt a neve, hogy Sissi. Azóta se veszünk ilyen fajtát. Egy agyon tenyésztett kutya volt, harapott, elrágta a pórázt, kinyitotta a kaput és követte az embert a munkahelyére utána vissza kellett vinni és a munkahelyen se nézték ezt jó szemmel. Ezért eladtuk. 30 000 Ft volt, valami szaporítótól vettük. Nekem nem szimpatikusak emiatt, de lehet, hogyha valaki mástól veszünk, az jobb lett volna. Egyébként általánosságban azt hallom, hogy ragaszkodóak, kedvesek és nagyon játékosak.
2015. júl. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
11%
Kicsinek aranyos, kedves, mint az összes többi, de nem igazán okos, nehezen nevelhető, öregkorára kifejezetten bosszúálló tud lenni. Nekünk is volt, nem szerette a gyerekeket, szobatisztasága ellenére, nemegyszer "bosszúból" a nappali közepére csinált :)
2015. júl. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát, köszönöm. Két fajta között vaciláltunk, de akkor valószínűleg Yorki lesz :)
2015. júl. 14. 18:27
 4/8 SzMHZs ***** válasza:
100%

Nekem egy 3 éves angol cocker spániel szukám van, és azt kell mondanom, hogy ennél jobban nem is választhattam volna. Nulla kutyás tapasztalatom ellenére tökéletes kutya számomra, bár nyilván a pörgése némely embernek sok lehet. Kicsi kora óta semi gond vele, nem rombol, nem ugat, nincs "bosszú". Nyilván ez nem véletlen, le van mozgatva, tanítva van, foglalkozva van vele és a következetesség alap dolog. Jelenleg agility-re járok vele, nagyon ügyes, gyorsan megérti a dolgokat, ugyanúgy, ahogy az itthoni trükktanulásnál. Az enyém 10 kg, a szukák ugye kisebbek, de ő egyébként is leheletnyit kisebb, mint a standard. A természete valami csodálatos, ragaszkodó, bújós, szeretetreméltó, nagyon játékos. Van két macskám mellette, velük is remekül kijön, sőt pár hete egy 6 hetes kiscica volt nálunk ideiglenesben, vele teljesen máshogy viselkedett, bármit eltűrt neki. A szőrét ápolni kell, sokan nyíratják, de ez tönkreteszi a szőrét hosszú távon, bár tény, hogy nincs vele annyi gond. Én hetente 2, van hogy 3 alkalommal fésülöm, de ez gyorsan megvan, ha rendszeresen megteszi az ember.

Összeségében én imádom, biztos, hogy lesz még spánielem, de rábeszélni senkit nem szoktam. Csak az vállalja (bár ez a legtöbb kutyára igaz), akinek van türelme, ideje, kedve napi szinten foglalkozni vele.

2015. júl. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 SzMHZs ***** válasza:
Egy helyen kimaradt egy betű, természetesen "semmi" akart lenni.
2015. júl. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hű, köszönöm. Napi 3-4-szer tudnám sétáltatni, foglalkozva lenne vele. Csakhogy lakásba lenne, és az nem feltétlenül válhat a javára (szerintem), mert kicsit nagyobb, mint a Yorki. Nem akarom hogy ne tudja kielégíteni a mozgásigényét.
2015. júl. 14. 22:32
 7/8 SzMHZs ***** válasza:
100%
Nálam kölyök kora óta lakásban van, 48 nm. Mivel megkapja a kellő foglalkozást, ezért fent csak alszik, néha megy egy kört, jön kicsit kedveskedni. Ha nem keltem fel, akkor alszik következő sétáig nyugiban. És én is munka, háztartás mellett csinálom az egészet, szóval simán megoldható :) Mi most költözünk kertesbe, ha minden jól megy, de ott is benti kutya lesz, a kertben csak felügyelettel lehet majd kint. A méret egyébként nincs összefüggésben a mozgásigénnyel. A spániel pedig amúgy is lakáskutya, olyan értelemben, hogy nem tesz jót neki, ha ki van téve a kertben, nagyon igényli ez a fajta, hogy bent legyen, a családdal. És ez nem azt jelenti, hogy bent ugrabugrál stb, hanem akár csak melléd fekszik a kanapéra, vagy a lábadhoz, neki mindegy, csak a közeledben lehessen. Szóval én csak kinti kutyának abszolút nem is javasolnám.
2015. júl. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2015. júl. 15. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!