Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik okosabb egy németjuhász...

Melyik okosabb egy németjuhász vagy egy golden retriever? Melyik fajtát ajánlanátok inkább?

Figyelt kérdés
2010. márc. 4. 20:01
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
attól függ, milyen értelemben okosabb. a németjuhászunk jobb agilityben, több trükköt tud, de a goldink már szinte emberi, és szinte előre kitalálja, mit kell csinálnia.
2010. márc. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Hogy melyik az okosabb? Ez csakis rajtad fog múlni!

A második kérdésre meg ha írnál egy-két körülményt, hogy hova kerülne a kutyus, lehet többet tudnánk segíteni.

2010. márc. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Ha gyerek mellé szeretnéd, akkor mindenképp a golden, ha viszont őrzésre, akkor a német juhász. Német juhász szerintem nem szereti annyira a gyerekeket. Egyébként mindkettő okos, ha foglalkoznak velük.
2010. márc. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
a német juhász igenis szereti a gyerekeket! csak a neveléstől függ. ha olyan gyerekek között van, akik nem bántják, semmi baja nem lesz a gyerkőcökkel.
2010. márc. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
az biztos hogy jó helyre kerülne, lenne neki nagy udvar, és nagyrészt az én feladatom lenne a kutya, de én nem lennék rest rá időt szakítani. Kisgyerek már nincs a legfiatalabb is én vagyok(18). lehet, hogy akkor a németjuhászt kéne választani?
2010. márc. 4. 20:13
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
ha 18 vagy, és főképp a te kutyád lenne, akkor igen, sztem jobb választás lenne egy németjuhász. több feladatra tudod megtanítani, és aktívabb.
2010. márc. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nincsen okosabb kutya! Olyan van hogy egyik egyed nem olyan okos mint a másik, mint hogy az emberek sem mind egyforma okosak! De az hogy melyik fajta jobb csakis attól függ mire akarod használni! Nem lehet azonos mércékkel meghatározni. Ha őrző-védőzni szeretnél, akkor a német juhász a jobb, ha vadászni vagy segítő kutyát képezni akkor a golden. Ha neked a német juhász tetszik akkor az lesz a jobb és így tovább. Remélem érted!?
2010. márc. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
56%

Ami a kutyák "felhasználását" illeti, mind a kettő alkalmas mind agilityre, mind őrző-védőre (láttam én már sok goldent őrző-védőzni és elég jól csinálták, minden kutyának valamilyen szinten szüksége is van rá).


Amit szerintem vegyél figyelembe, hogy fajtatiszta németjuhásznál nagyon gyakran előfordul displasia, ami nagyon csúnya csípőficam jellegű betegség, komoly műtétekre van szükség, amiből nem feltétlenül épül fel teljesen, drága és macerás. Amennyire tudom, a goldeneknél tipikus betegség max az elhízás és sokkal ritkább esetben a displasia...


Golden nagyon elterjedt kutya, nekem semmi pénzért nem lenne egyik sem, túl kommerszek ;o)) De ezeket mérlegeld, mielőtt beszerzed a kutyust.

2010. márc. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sajnos a goldeneknél is terjed a diszplázia. Mint minden nagytestűnél, ami divatba jön és felhígul a tenyésztése.
2010. márc. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mire szeretnéd? Hogyan tartanád? Miket csinálnál vele?

Két elég különböző kutya, más a jellemük, így neked kell mérlegelned, hogy melyik fajta jelleme tetszik jobban.

A németjuhászokal nagyon kell vigyázni, nagyon tönkretették a fajtát a szaporítók, minden második nj diszpláziás... Egy rendes tenyésztőtől való, szűrt kutya 100e Ft-ba kerül...

2010. márc. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!