Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyves kutyust szeretnék...

Törzskönyves kutyust szeretnék, hogyan megy ez pontosan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már egy ideje szeretnék saját kutyát, és végül az akita mellett döntöttem. Nem vagyok kezdő kutyás, tudom, hogy önfejű és makacs fajta, és nem feltétlenül lesz egyszerű vele, de úgy gondoltam, belevágok. :)

Gyerekkoromban volt két kutyánk, de a menhelyről hoztuk őket.


Hogyan megy pontosan ez a vásárlás? Nézegettem a tenyésztők honlapját, de nem nagyon van alom. Ilyenkor fel kell őket hívnom, fognak-e lehozni, és szeretnék előjegyeztetni?

Akinek törzskönyves kutyája van, bármilyen fajta, mi volt a vásárlás pontos menete, hogyan?


Előre is köszönöm! :)



2015. júl. 14. 22:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki frissíti rendszeresen a webodlalát. Érdemes őket facebookon megkeresni, ott sokan aktívabbak, illetve emailen vagy még inkább telefonon megérdeklődni, hogy mi a helyzet.
2015. júl. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

A kutyat mar torzskonyvvel illene megkapnod. Pontos menete: autoba be, talalkozasi pontra el, kutya megtekint, kutya kifizet, torzskonyvet atvesz, autoba be, haza.


"Ilyenkor fel kell őket hívnom, fognak-e lehozni, és szeretnék előjegyeztetni?"


Szerintem varjal, hatha ok megkeresnek.

2015. júl. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, előre kell jelezni a választott tenyésztőnél, hogy te kutyát szeretnél venni tőle. Megbeszélni, kb. mikorra tervez almot, és előjegyeztetni a kölyköt. Ez általában így működik. Egy jó tenyésztőnél egy-két év is lehet, mire kutyához jutsz.
2015. júl. 15. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én felkerestem facebookon a tenyésztőt, beszélgettünk milyen célra szeretnék milyen nemű kutyát stb, aztán megérdeklődtem az árat, megtörtént a foglaló és kivártam a kutyust. :)
2015. júl. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mind a két kutyám esetében sok beszélgetés és többszöri találkozás előzte meg, hogy kaphassak kutyát. Igen, van, hogy várni kell. Egy jobb tenyésztőnél könnyen előfordulhat, hogy már 6-7 kölyökre van gazdajelölt, így érdemes minél előbb felvenni a kapcsolatot vele.
2015. júl. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Jó választás :) Mi fél éve vettük az akitánkat. Én is azt tapasztaltam, hogy a honlapokat nem frissítik. Egy ismerős ajánlotta a tenyésztőt. Megkerestem facebookon, pont akkor születtek kiskutyák. Az egyik kicsibe első látásra beleszerettem, azonnal felhívtuk a nőt. Mielőtt elhoztuk kuttyot egyszer találkoztunk (mert messze lakik tőlünk) és beszélgettünk ilyesmiről, hogy:volt-e már kutyánk, milyen célra lesz, hol lakunk, kertes házunk van-e. Aztán elhoztuk és nagyon elégedettek vagyunk. A kutyuka kiegyensúlyozott, nyugodt, hamar szobatiszta lett, könnyen tanul. Nincs probléma, persze ez rengeteg idő és energia volt. Fontos a korai szocializáció! :)
2015. júl. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is a facebookot javasolnám első sorban. Vannak akitás csoportok ahol szívesen segítenek, de a tenyésztők is inkább a facere rakják fel az információkat. Jelenleg több kennelben is van most kiskutya akik gazdit keresnek. Ha kell segítség, írj privit.

Egy akitagazdi

2015. júl. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen árban gondolkodtál. Ha gondolod tudok küldeni linkeket akitákról. Én például a jófogáson találtam rá. Azt tudnod kell ha törzskönyveset akarsz akkor nem lesz olcsó mulatság. A színétől is nagyon függ. Egy szép vörös fehéret 180 körül kapsz ami még olcsónak számít (persze ha neves tenyésztőtől veszed). A fehér egy kicsit olcsóbb és a legolcsóbb a szezám és a vörös fehér. Ha gondolod akkor segítek szívesen, privátban megdobsz egy üzivel akkor keresek neked linkeket.Én kb 1 éve vettem a fehér szuka akitámat 100 ezerért, de ettől a tenyésztőtől voltak most decemberbe kiskutyák 60 ezerért mert csíkosak voltak. Persze kezdő tenyésztő, így olcsóbbak is voltak.
2015. aug. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!