Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 éves Havanese-ünk megun...

4 éves Havanese-ünk megun minden játékot, így lefárasztani se nagyon lehet. Ötletek?

Figyelt kérdés

Panelban lakunk.

Apum munkahelyére szoktuk heti 2x-3x elvinni,jól megfuttatni,máshol sajnos nincs lehetőségünk elengedni.


labdát dobáljuk neki 1,5-2 óráig labdázunk és megunhatatlanul!!


Nagyszüleimhez minden hétvégén/szombaton is és vasárnap is) fel megyünk reggeltől késő délutánig fent vagyunk.Van medence,így tudunk fürdeni,napozni stb. Kutyáknak is van egy nagy lavor amiben fürödhetnek,meg a nagy kertben bóklászgatnak.


Szóval én próbálnám lefárasztani,de itt a tenisz labda semmit nem ér 1x-2x elmegy érte aztán annyi,se bot,se plüss,se semmi nem köti le. Szabályt szegve amikor a parkban vagyunk még egy levél után is képes rohanni. Mamáéknál semmi nem köti le.Még a kaja se nagyon,nem értem.


2015. júl. 15. 11:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Ahogy leírtad a kutyusnak magas energiaszintje van és valószínűleg a séták és kikapcsolódások neki izgatott állapotban telnek.Ha folyamatosan izgatott a kutya séta közben vagy egyéb tevékenységkor gyakran hozzászokik ehhez a viselkedéshez és szinte lehetetlen lesz kifárasztani.

Figyelj arra hogy megtanulja a helyes sétát,azaz az ember mellett vagy kissé mögötte halad nem előtte,ne engedd neki hogy mindent megszaglásszon hiszen a sok illat izgalomba hozza és nemhogy kifárad tőle hanem felspanolja magát.

Sétáltasd 15 percig fegyelmezetten majd egy füves,fás területen hagyd pár percog hogy szimatoljon ez lesz a jutalma a nyugalmáért.

Fontos az aktív kutyáknál hogy minden nap legyenek fegyelmezetten sétáltatva.Vesd be a szaglását!Dugj el ételt vagy vanilia illatosítóval beillatosított játékot(imádják a vaniliaillatot)és hagyd hogy megkeresse.Vagy ha szeret dolgokat üldözni akkor köss zsinór végére labdát,papírgalacsint vagy valamilyen játékot és húzd el előtte mint ahogyan a macskáknál szokás,ezt is szeretik.Használd ki az ösztöneit.

Remélem segítettem.

2015. júl. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Sétával nincs problémánk. Napi 3x sétálunk fél óra minimum egy séta.Persze amikor forróság van akkor rövidek a séták forró betonon nem kínzom őket.Hétvégén meg szinte végig kertben vannak.Nagy a kert,bóklásznak,mamámat kísérgetik a kiskertbe stb. És mint írtam próbálnám lefárasztani itt a kertben,mert jó nagy,jókat lehetne labdázni.De nem érdekli.Pedig labda mániás. Nem értem apum munkahelye mivel másabb.Ott csak egy kisebb zöld placc van,ami labdázásra még alkalmas.Ott 2 óráig labdázhatunk vele,nem unja meg.


Köszönöm a választ! :)

2015. júl. 15. 21:24
 3/5 A kérdező kommentje:
Jaa és tök jó játékot csináltam a kisszarosnak, botra kötél kötél végére labda horgász bot szerűség lett :D tök jó játék szerintem. Őt meg nem érdekli -.-
2015. júl. 15. 21:25
 4/5 anonim ***** válasza:
Agyilag is próbáld lefárasztani. Taníts neki sok új trükköt, vagy játszatok olyat, hogy apró falatkákat rejtesz el egy adott szobában. Az én kutyám ettől negyed óra alatt kifekszik :)
2015. júl. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Megpróbálom ezt is köszi :)
2015. júl. 16. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!