Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire jó, ha egy kutyus...

Mennyire jó, ha egy kutyus vegyes étrenden van, tápot és főtt kaját is kap?

Figyelt kérdés

#vegyesétrend
2015. júl. 15. 22:57
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
A tápnak és főtt kajának teljesen eltérő az emésztési ideje, más mennyiségű gyomorsav kell az emésztésükhöz, ezért nem mondanám hogy kedvező dolog keverni. Inkább maradj az egyik lehetőségnél szerintem.
2015. júl. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem rendben van, az enyén is kap jó minőségű tápot és kosztot gyümit is. Levest szoktam neki adnk csirkehusival zöldségekkel, sonkát, sajtot, sülthúst, rizseshúst, grillcsirkét ilyesmiket. Néha joghurtot is kap gyümolcsökből dinnyét, almát, epret, mandarint imádja. 10 éves életerős egészsèges kutyus soha nem volt egy kis náthánál vagy 1-2 napos hasmenésnél nagyobb baja hála az égnek :) Ja és imádom ez is nagyon fontos a kutyus testi éa lelki egészsège érdekében :)
2015. júl. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha a kutya végterméke rendben van a katyvasztól, akkor semmi gond. Értem ezalatt, hogy a méretéhez képest kevés, formázott székletet produkál. Más esetben már azt jelzi, sokkal többet tol ki hátul, mint, amit valóban megemészt.
2015. júl. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szerintem jo. de szaraztapot, és hazikajat. de ne maradek legyen, hanem akar kulon is fozhetsz neki, fuszerektol mentesebben.
2015. júl. 16. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem fogsz egyértelmű választ kapni, hiszen a kutyák sem egyformák.


Az is igaz, hogy a táp és a főtt étel emésztési ideje stb. teljesen más.


Ha a kutya érzékeny gyomorral van megáldva akkor nem szerencsés vegyes étrenden tartani, mert gyakori bélgyulladással kell számolni.


Az én kutyám az utóbbi kategória, pedig nem kap mindenfélét enni, ennek ellenére ha néha néha konzervet adtam neki pl. 3 napon keresztül - szőrszálhasogatók kedvéért színhúsos konzerv volt - és utána kapott tápot hasmenés volt a vége.


Véleményem szerint ha jó minőségű száraztápon tartod és időként kap nyers húst, vagy zöldséget, gyümölcsöt - nem konyhai feldolgozott, fűszeres, ilyen-olyan maradékra gondolok - az jó dolog, feltéve ha bírja a gyomra.

2015. júl. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindenki eltérő módon eteti a kutyáját, és minden kutya mást tolerál. A száraz tápnál is azonos márkájú táp esetén az egyik kutyának lehet, hogy jó, de a másiknak már nem. A széklete ha megfelelő mennyiségű és minőségű, akkor semmi gond ezzel az etetéssel. A kutyáknál az egészségi állapot és az, hogy megfelelő-e a táplálék nekik mindig a székletből olvasható.

Az én kutyám főtt húst eszik, amihez kiegészítőként minőségi száraz tápot adok neki. Néha kap gyümölcsöket, zöldségeket is. Minden rendben van vele, egészséges és szépen fejlődik, valamint az emésztésével sincs gond. Fontos az is ilyenkor, hogy milyen étrendhez szoktatjuk hozzá a kutyánkat, mert annak megfelelően termelődnek nála az emésztőenzimek. (Tápváltásnál pl. ezért fontos a fokozatosság.)

2015. júl. 18. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!