Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A vakvezető kutyákat külön...

A vakvezető kutyákat külön sétáltatják, ugye?

Figyelt kérdés
Egyrészt mert nem dolgoztathatják őket mindig, nekik is kell egy kis szabad szagolgatás, másrészt hogy olyan emberrel legyen, aki takarítani tud utána.

2015. júl. 16. 06:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, külön sétáltatják.
2015. júl. 16. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Akit én ismerek, a gazdája sétáltatja, és "bilit" használ. A gazda letesz egy újságpapírt, és közli:"potyizzál drága" a kutya az újság fölé kuporodva elvégzi a dolgát.

Egy másik állítólag esőgyűjtő csatornára (vagy hogy hívják azt a rácsos izét) van szoktatva...

A vakvezető kutyák nagy része mindent meg tud oldani a gazdájával. Mindketten erre tették fel az életüket.

2015. júl. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk van egy vak srác, aki hordja a futira a kutyáit. Namost én azt nem tudom, hogy a kakit hogyan oldják meg, de az is biztos, hogy soha nem láttam még kakálni a kutyáját ott. Talán Ők is így oldják meg még, futi előtt valahogy.
2015. júl. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Elvileg a vakoknak és mozgássérülteknek, épp a fogyatékosságuk miatt nem kellene felszedniük a segítő kutyáik után az ürüléket. Ettől függetlenül ezek az emberek általában kulturáltabbak, mint a legtöbb kutyatartó. Persze csak az értelmes, normális emberek kaphatnak eleve segítő kutyát, így ők megoldják ezt is.
2015. júl. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen; akkor jó. Mert nagyon megterhelő, fárasztó lehet nekik vigyázni a gazdira; megérdemlik a lazítást.
2015. júl. 16. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!