Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy felnőtt kutya mennyire...

Egy felnőtt kutya mennyire tanítható?

Figyelt kérdés

Ha egy felnőtt (3-5 éves) kutyát szeretnék magamhoz venni, akkor még összeszokhat velem, illetve érdemes kutyaiskolába vinni ?

Mennyire fogékony ilyen korban az agyuk, ha még semmi "alapja" nincs meg, nem volt előtte még tanítva ?


2015. júl. 16. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:
30%
Tanítható, csak már kicsit nehezebben, mivel nem nevelték, így öntörvényű saját tulajdonságokkal, nehezebb lesz, mint egy kölyökkutyánál, több energia, figyelem, fegyelem, törődés...
2015. júl. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tök jól taníthatóak, nem is értem ezt a kérdést. Az a kutya felnőtt, nem értelmi fogyatékos, meg nem szenilis :) Csak azért, mert nem kölyök már, még ugyanúgy 100%-osan funkcionáló kutya.

Én amúgy jobban is szeretem az idősebb kutyákat, nem olyan hebrencsek már, nem vonja el minden a figyelmüket, nem kell kétperces etapokban dolgozni velük, szóval sok szempontból kényelmesebb, mint egy kölyök, bár nyilván ez függ a gazdától is.

2015. júl. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a gyerekek is fogékonyabbak a tanulásra, úgy a kutyák is kölyökkorban tanulnak a leggyorsabban. De ettől függetlenül egy felnőtt kutyával is bármit el lehet kezdeni és ha a kutya ösztönei, adottsága jók, nagyon magas szintekre el lehet jutni vele. Volt, hogy 11 éves kutyával kezdtek járni hozzánk a suliba, semmi alapja nem volt neki, még nevelni sem nevelték rendesen. A kutya élete végéi jártak, BH vizsgát is tettek, emellett aktívan agilityztek is vele.
2015. júl. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben tanítható! Sőt, jobban, mint egy kölyök, akinek nem lehet olyan sokáig lekötni a figyelmét. Tapsaztalatból mondom, 5, 6 és 11 éves kutyát is fogadtam örökbe, mindegyik teljesen jól tanítható és nagyon hamar összezsoktam velünk és a többi kutyánkkal is.
2015. júl. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!