Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fiúnak Mopsz vagy Francia Buldog?

Fiúnak Mopsz vagy Francia Buldog?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az ősszel költözünk és jó nagy udvarunk lesz. Eddig van egy tacskó kutyám ő kinti kutya. De szeretnék egy bentit is amit csak néha ki engedek és ott van velem a lakásba. A Mopsz vagy a Francia Buldog nagyon tetszik, de ahol olvasgattam rólunk csak lányok irtak szinte. Igy elgondolkoztam h velem lehet-e a baj hogy tetszenek ezek a fajta kutyák.

2015. júl. 16. 15:35
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
A kutyát jövőre tervezném.
2015. júl. 16. 15:36
 2/16 anonim ***** válasza:

Ismerek én kigyúrt csávót yorkie-val is. :)

Nem lányos kutyák. Akkor lesznek azok szegények, amikor rózsaszín tütükben kell járniuk, meg tatyikban közlekedniük.

Szóval választhatod bármelyiket, csak nézz alaposan utána, hogy milyen a jellemük, milyen eü. problémáik vannak (sajnos van bőven) és figyelj arra, hogy tenyésztőtől és ne szapitól vegyél.

2015. júl. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ne engedd elhízni.
2015. júl. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 HUN_Sector ***** válasza:

Én a mindennapokban több srácot látok francia bulldoggal. Viszont mindkettő szobakutya, főleg a rövid orruk miatt, illetve a rövid szőrük miatt. Azaz nem bírják nagy meleget és nem bírják a hideget sem.

Más kérdés, hogy a tacskó nem lesz e féltékeny, hogy az egyik kutya veled lehet mindig bent (a vezérrel), míg ő csak odakint van.

2015. júl. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 bollocks ***** válasza:
100%
Ha benti kutyát akarsz, engedd be a tacskót.
2015. júl. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Na igen csak ő már teljesen felnőtt kutya és nem tudom már szobatisztaságra nevelni. Meg nem szeret ittbent lenni. Kb 10percig elvan de már megy is ki. Francia Bulldog mellet vagyok leginkább, neten keresgéltem és találtam nagyon sok olyan hirdetést ahonnan ingyen elvihetőek. Ezekben meg lehet bízni? Mert mégis jobb lenne ingyen mint 80.000 forintért. A válaszokat köszönöm! Esetleg akinek vannak tapasztalatai ezekkel a kutyákkal azok irhatnának üzenetet:)
2015. júl. 16. 18:18
 7/16 A kérdező kommentje:
Amugy a tacsit sem hanyagolnám el a másik kutya miatt. Őt nagyon szeretem mert rég óta velem van. Az ő szemszögéből is jó lenne mert ha kijönnének egymással lenne kivel játszania, és nem csak az van h velem tud játszani.
2015. júl. 16. 18:20
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne mások véleménye határozza meg, hogy milyen kutyát szeretnél. Amennyiben a tacskó jól nevelt, szocializált, akkor bármelyiket választhatod a kettő közül. Viszont az nem ingyen lesz, de még 80.000 forintért sem, inkább kétszer annyi, ilyen beteges fajtáknál különösen fontos, hogy jó helyről vedd.


A tacskót is jó lenne beengedni a kis termete miatt is, ha nem marad meg egy helyben, akkor mozgasd többet, hogy jobban elfáradjon. A szobatisztaságot pedig jó eséllyel megtanulta, hiszen azt szokta meg, hogy kint végzi a dolgát.

2015. júl. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Fiú is tarthat nyugodtan mopszot vagy bulldogot is (én több fiút is ismerek, akik vagy egyiket, vagy másikat tartják). A gond nem ezzel van, hanem nemhogy ingyen nem kapsz francia bulldogot, de 80 ezerért sem. Minimum 150 ezer, de inkább 200 ezer felett van az áruk.

Mivel mindkettő érzékeny, "beteges" fajta, mindenképpen tenyésztőtől érdemes venni, ha egészséges kutyát akarsz. Ennek pedig ára van. Olvass utána a szaporító és tenyésztő közötti különbségnek!

2015. júl. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
A mopsz valahogy jobban tetszik és személyiségre is ő jobb lenne. Meg ő nem olyan drága mint a francia bulldog. Menhelyeken is körül nézek majd mert nekem a legjobb lenne ha kimenekítem onnan. Ő is jobban járna :) de tudom hogy ami a menhelyen van az nem biztos h egészséges.
2015. júl. 16. 23:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!