Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nem engedelmeskedik...

A kutyám nem engedelmeskedik egy parancsomra sem. Talán más embert tart falkavezérnek?

Figyelt kérdés
Régebben mindig megcsinálta amit kértem, gyorsan tanult és el is tudta ismételni jutifali nélkül a parancsokat. Most azonban nagyon lassan tanul, pl: a bang (lelövés) parancsot is 5 napon keresztül tanultuk és még mindig nem érti. Nem értem mi lehet a baja, már el is tört nálam egyszer a mécses, amiért így sz*rik a fejemre a saját kutyám. Mi lehet a baj?

2015. júl. 16. 21:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát, az a furcsa, hogy régebben megcsinálta most meg nem. lehet csak éppen ilyen korszaka van.

Személyes tapasztalat: nekünk volt régebben egy vizslánk, mivel a családban vannak vadászok. kiképzett, okos kutya volt. Sajnos idővel elpusztult, és hosszas döntés után vettünk egy újat. 8 hetes kora óta mi neveltük, akkor annyi tűnt fel, hogy a megszokottnál jóval elevenebb, de hát mondván, hogy kicsi még, vártunk. A kezdetektől fogva a vadászatra neveltük illetve, hogy próbáltuk, de egyszerűen nem sikerült. Semmire nem volt fogékony. Ezen kívül az alapvető vezényszavakat sem tanulta meg, néha az ül-re hallgatott ha olyanja volt. A természete még mindig rettenetes volt, pedig le volt fárasztva. 9 hónapnyi sikertelenség után, elhívtunk egy kutyakiképzőt, aki kerek perec megmondta, hogy a kutyának valószínűleg rossz a vérvonala, tehát örökletesen "hülye". tudom hogy csúnya egy kutyára ezt mondani, de aki látta sem tudott rá más szót alkalmazni. Szerettük, de végülis elajándékoztuk, mert a végén nálunk több kárt csinált mint hasznot.

Ezt csak azért írtam, hogy ilyen is van, de gondolom nálatok ennyire nem súlyos a helyzet :)

2015. júl. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2015. júl. 16. 21:35
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
A kutyák nem tartják a gazdájukat falkavezérnek, nem is élnek falkákban, nem farkasok. Inkább játssz vele egy kicsit, pihentesd ezt az erőltetett vacakságot (mi az a bang??) esetleg később térj vissza hozzá, ha annyira fontos. Dicsérd sokat, ne legyél mindennel elégedetlen.
2015. júl. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Játszok is vele rengeteget, agility-zünk meg minden, de ez akkor sem normális.
2015. júl. 16. 21:43
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a te hozzáállásoddal van a baj, nem a kutyával. ha te nem tudod játéknak felfogni, akkor vajon ő hogyan tudná?
2015. júl. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2015. júl. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Miért is olyan fontos a "lelövés" parancs? Az csak az ember szórakoztatására van, tök fölösleges, talán a kutyád se élvezi már a tanulást, pláne, ha türelmetlen vagy és érthetetlen (számára).


Pihentesd egy kicsit a tanulást pár napig, aztán olyat próbálj neki tanítani, amit jobban élvez, pl. "keresd", "ugass", stb.

2015. júl. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem vagy elég lelkes. A "bang" nem egy életbevágóan fontos parancsszó, mint a "gyere", vagy a "nem". Ez egy trükk, amivel mindkettőtök jól szórakozik.

Ma már gondolom nem tanul a kutya létfontosságú parancsokat, csak trükköket. Ezzel szerintem ő is tisztában van. Ha sz*rik a fejedre, akkor nem élvezi a tanulást. Nem azért, mert nem vagy falkavezér, hanem mert unalmasan tanítasz, talán túl követelőző vagy vele, túl sokat szeretnél, nem kéred elég egyértelműen. Próbáld meg lebontani a trükköt kisebb részekre és kicsit lelkesebb lenni. Boldog hangon beszélni hozzá, nagyon megdicsérni, simogatni, puszilgatni agyba-főve és valami nagyon finom falattal gyakorolni.

Ha nem megy neki, akkor nem szólsz rá, nem rángatod meg, csak óvatosan figyelmezteted, hogy ez így nem oké és megpróbáljátok újra.

Legyél te is motiváltabb, ha úgy állsz hozzá, hogy ez a nyomorult eb már megint nem fog rám figyelni, mekkora egy szemét már, akkor ezt a kutya is leveszi és nem akar majd tanulni.


Az a helyes, ha minden trükköt ugyanúgy élvez és a tanulásban is örömét leli. Persze, minden kutyának vannak kedvenc trükkjei, de ha bármit kifejezetten utál csinálni, akkor a gazdiban van a hiba.

2015. júl. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Esetleg egy kis pihi a kutyának? A rendszeres agility is eléggé lefárasztja agyilag, meg neki is jár a nyári szünet :)
2015. júl. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen ez mondjuk tényleg igaz, agility-zünk is sokat. De nincs gond, köszi a válaszokat! :)
2015. júl. 17. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!