Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Összeismertethetem öket, vagy...

Összeismertethetem öket, vagy jobb lenne még várni vele?

Figyelt kérdés
1,5 éves szuka németjuhászom van, holnap érkezik egy kis 3 honapos mentett nöstény kutyus akit örökbefogadunk. Apukámnál lesz, igy nem lesznek egy helyen, viszont szeretném ha jobarátok lennének, az enyém imád játszani más kutyákkal, viszont gyakran csipkodással vagy kergetözéssel kezdeményez és elöfordul hogy ezt a másik eb félreértelmezi, amitöl ö is felkapja a vizet. A nagyobb gond, hogy épp most van a második tüzelése kellös közepében (kiállitási kutya ezért nincs még ivartalanitva), és nem tudom ez mennyire befolyásolná a viselkedését, az elsö alkalommal kerültük a többi kutyát. Nem szeretném ha balul sülne el az elsö ismerkedés, viszont nagyon várom már hogy legyen egy kispajtás akivel sürübben összefuthat. Szerintetek jo ötlet lenne mindjárt holnp találkozniuk, vagy inkább várjak még egy ideig ezzel? Köszi elöre is! :)

2015. júl. 17. 09:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem várjátok meg, amíg a kicsi megismerkedik az új hellyel és egy kicsit beilleszkedik. Ráadásul a tüzelő kutyák hajlamosabbak érzékenyebbek, hisztisek lenni. Ebből lehet baj. Én azt javaslom, hogy várjátok meg a tüzelés végét, addigra talán a mentett is otthonosabban mozog majd :)
2015. júl. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is várd meg a tüzelés végét.

És utána is fokozatosan ismertessétek össze, de egyből "na bumm, tessék, játsszatok".

2015. júl. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom, tüzelés végéig várj. Akkorra általában nyugisabbak is lesznek a szukák.
2015. júl. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!