Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyam unja a feladatokat...

A kutyam unja a feladatokat amit adok neki (pl. ul, fekszik, labhoz. )? Tobb lent.

Figyelt kérdés

Hosszu lesz szoval bocsanat es nem irok jol magyarul (kulfoldon elek es keves emberrel beszelek magyarul).

15 eves lany vagyok es van egy dalmat kutyam amit nagyon szeretek es amikor nem vagyok iskolaba vele toltom az idot.

Minden nap legalabb egyszer ki van vive 1h30 orat. Ebben benne van a poraz nelkuli futas,aztan jonnek a feladatok ul,fekszik,labhoz amit nem szeret csinalni. Mikor le ultettem mindig a tavolba nez vagy nezi mi tortenik korulotte szoval nem nezz fel ram ahogy a kertben szokott mikor gyakorolunk...tudom hogy a kert es a mezo nem ugyanaz sokkal tobb az ismeretlen szag,hang stb de ha ram is nez akkor egy milimasodpercre anyira hogy mikor meg dicsernem mar fere is nezet meg ha adok neki jutalom falatot.

Tudom hogy nem en vagyok a falkavezer mivel nem jon vissza mikor hivom ha nincs rajta poraz. Nem fut el mert oda mehetek hozza es meg foghatom a porazzatol de nem jon vissza egyedul. Nagyon messze nem megy tolem mindig jon utannam hacsak meg nem lat egy masik kutyat akkor egyenesen oda fut. Mikor vannak mas kutyak korulotte akkor meg anyira se figyel ram.

Csinaltam azt a feladatott hogy porazon van mig megtanulja hogy mikor hivom vissza kell jojjon,a baj az hogy tudja hogy mikor poraz van rajta akkor tobb a kontrolom rajta mint mikkor csak nyakorvel van. Azt mondjak hogy ahhoz hogy a kutyad vissza jojjon erdekesebb kell legyel mint amit akkor szaglaszik vagy mint a masik kutya. Eloben elegge unalmas ember vagyok szoval nem tudom hogy kenne erdekes legyek a kutyamnak plusz jatek es jutalomfalatka nem mukodik ilyen teren.

Van egy erzesem hogy nem szeret velem jatszani se. Eldobom a labdat vagy egy plush jatekot es tudom hogy meg kenne tanitsam hogy hozza vissza de inkabb szeret a jatekkal egyedul katszani mint velem.

Nem ez az elso kutyam de mikor volt (ket keverek kutya) nem tanitottunk nekik semmi ilyesmit hogy meletunk maradjanak vagy jojjenek vissza mert egybol jottek es hallgattak . Kicsi kora ota el volt engedve futott es jatszot mivel a tobbi kutyaink se voltak meg kotve mikor kicsik voltak.

Most hogy mind ezt elmondtam es azt gondoljatok hogy egy nagyon rossz gazda vagyok meg anyit akarok mondani hogy tudom hogy minden amit mondtam ( nem jatszik velem nem jon vissza mikor hivom) mind az en hibam mert en kellet volna egy jo gazda es falkavezer legyek es meg tanitsam neki mind ezt,mert tudom hogy milyen fontos a kutyaknak hogy tudjak a helyuket.

Elore koszonom a valaszokat.



2015. júl. 17. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem vagy rossz gazda,az természetes,ha a kutyád megunja egy idő után,ha folyton ugyanazt kéne csinálnia,te is megunnád,ahogy mindenki. Taníts be neki új trükköket

[link]

Itt nézz szét,jó ötletek vannak,én is innen tanítom az enyémet ;)

2015. júl. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

A kutyák is igénylik a változatosságot. Azt, hogy sokféle inger érje őket testileg és szellemileg is.

Nem tudom hogy szoktátok sétáltatni, de érdemes nem mindig ugyanazon az útvonalon vinni őt és ugyanoda.

Kellenek az új élmények, a megszokásból való kilépés. Ez nem csak az embereknek okoz boldogságot, hanem a kutyáknak is. Az új szagok, az új látványok "feldobják" őt is.

És természetes, hogy más kutyákra jobban figyel. A kutyák falkaállatok, társas lények. Egy másik kutya természetes hogy felkelti a kíváncsiságát. Hagyni is kell, hogy más kutyákkal "ismerkedjen", szaglásszák egymást, játszanak egymással. Nem szabad elvárni, hogy folyamatosan csak rád koncentráljon. Végül is az emberek sem ezt csinálják (normál esetben), mindenkinek van családja, rokonai, ismerősei, barátai akikkel mind tölt - több-kevesebb- időt és senkit sem sajátít ki saját magának.

Ezt a kutyával kapcsolatban is így kell megélni, pláne h. nem minden kutya "egygazdás" típus.

Egyébként pedig minden kutya egyéniség, mindegyik más! Tehát az, hogy a régi kutyátok mit csinált v. szeretett nem jelenti azt, hogy az új is ugyanígy fogja.

Ki kell tapasztalni, hogy Ő mit szeret, játékban, mozgásban ... és neked kell alkalmazkodni ezekhez, hogy boldog kiegyensúlyozott kutyád legyen.

Ami nem érdekli azt nem kell erőltetni nála, inkább ki kell próbálni új játékokat, hátha rátalálsz arra, ami neki jobban bejön.

2015. júl. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mindig ugyan azokat a feladatokat nem jó csinálni.Ha már profin tudja :)


Taníts neki új trükköket.Nem tudom milyen juti falatot használsz,de pl a virsli,sült máj,hús szóval amik szagosabbak jobban érdeklik a kutyát.


Mondjuk ahogy leírtad az jött le,hogy semmi tekintélyed nincs a kutyád felett. Ezt viszont kutyasulival lehetne legjobban megoldani! :)

Az hogy nem néz rád és minden más érdekes hát igen ez is bizonyítja,hogy csúnyán fogalmazva,letojja a fejed.


Dalmatáknak rengeteg mozgás,agyi fárasztás kell. Mielőtt trükközöl leszoktad fárasztani alaposan??

2015. júl. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek a valaszat!!

Helyett mikor anyukam dolgozik akkor 3 helyre tudok menni setalni ugy hogy el engedjem maskepp mikor setalunk akkor szoktam menni a varosba es baratokkal meg mas kutyakkal.

Talalkozik kutyakkal nem epp minden nap de azert 1 heten legalabb 4-szer.

Nem zavar hogy oda menjen mas kutyakhoz hanem az hogy egybol oda fut szeretnem megtanitani neki hogy varjon az engedelyemre mert nem mindegyik kutya gazdi szereti hogy egy 25 kilos kutya oda fusson az ovekhez foleg a kis kutyasok.

Ahogy mondtam probalom minel jobban cserelni a kornyezetet de anyukam nincs mindig itt hogy tenyleg olyan helyre menjunk ahol meg nem volt szoval az marad week-endekre de varom hogy 1 eves legyen igy tudom hoszabb bicikli turakra vinni.

koszi meg egyszer a valaszokat.

2015. júl. 17. 23:18
 5/5 anonim válasza:
Szia. Egy pár ötlet mit taníts neki. Nekem is van kutyusom, és van pár ötletem: Halott kutya (Hátára fekszik), integess (Vagy feláll és a mancsával integet vagy halott kutyában van és úgy integet), teszel valahova egy jutalomfalatot és mondod neki: nem, nem... És mondj neki valamit, amiből tudja, hogy elveheti. Szépen kéri (akkor pitizzen). Most ennyi jutott eszembe, sok sikert :)
2015. júl. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!