Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy jobb kutyával futni...

Hogy jobb kutyával futni biztos helyen? Rugós futópórázzal, vagy úgy hogy a kutya szabadon van?

Figyelt kérdés
Behívható, de nem marad egészen láb mellett póráz nélkül, néhány méternyit elmegy, többet nem. Teljesen biztos környéken futunk, nincs autó (nem is lehet), alig van más járókelő (amúgy sem balhés kutya). Jóval több energiája van mint nekem, ha elengedem, akkor sokkal többet fut, mint én. Jó ez így, vagy vegyek futópórázt? miért?
2015. júl. 19. 11:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha biztos a behívása, akkor én nem vennék.
2015. júl. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bicikli mellett esetleg lefáraszthatod, én is így vagyok vele, kutya tudna kilométereket futni én az első után kiköpöm a tüdőmet, főleg így nyáron.
2015. júl. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ilyen feltételek mellett póráz nélkül futtatnám.
2015. júl. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én ilyen esetben azt csinálnám, hogy először biciglivel lefárasztanám, ott futhat szabadon is, aztán ha te kipihented magad akkor menjetek el úgy is futni. Én canicrossozok, így van a kutyának hámja, nekem övem, közte meg a rugós póráz, szerintem sokkal jobban kifárad így, mintha szabadon futna. De én általában úgy csinálom, hogy kétnaponta megyek futni, kétnaponta pedig biciglizni. Tehát felváltva. :)
2015. júl. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
és természetesen a bicigli az bicikli ;)
2015. júl. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, csak nekem nincs [biciklim]. Amúgy se lennék rajta elég biztos, hogy hozzákössem a kutyát :S meg szerintem tilos is, nem? De ez elsősorban az én edzésem, neki megvan az övé (frizbi főleg), csak elkísér :D
2015. júl. 19. 15:49
 7/7 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Csináljátok felesben :D ha szabadon fut, akkor fizikailag jobban kifáradt, viszont az agyát nem használja.

Azonban futóövvel előtted futva, irányokat, lassan-gyorsan-megáll parancsokat tanulva agyilag kidől hamarabb

2015. júl. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!