Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik, hogy egy mozgékony...

Létezik, hogy egy mozgékony kutya egy negyedórás labdázás után kifárad?

Figyelt kérdés
Labdázunk egy negyed órát - nem ilyen kánikulában, hanem általában reggel, vagy estefelé -, s negyed óra után lefekszik. Hogyha felveszem a labdát,akkor felkel és rohan tovább a labda után. Csak most nem tudom, hogy azért feküdne le, mert elfáradt? S ilyenkor hagyjam pihenni? Vizsla és ír szetter keverék, így nem hiszem, hogy negyed óra intenzív mozgás megártana neki.
2015. júl. 19. 12:17
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Igen, joga van elfáradni. Lefekszik, megpihen és újra tettre kész. Azért hiába reggel-este, most meleg van akkor is.
2015. júl. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A mieink is mindig lefekszenek vagy leülnek pár dobás után. Melegük van, elfáradnak, megunják... az egyik kutyám órákon át képes verni az ajtót, jár a nyomomban, hozza a játékát, aztán EGYSZER eldobom neki, visszahozza, ledobja, és elmegy füvet meg faágakat enni. :)
2015. júl. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Létezik, ilyenkor még este és reggel is nagyon meleg van. Az enyém se bírja sokáig. (Border collie)
2015. júl. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az jó, hogy joga van elfáradni, csak nem hiszem még mindig, hogy egy negyedórás labdázástól én úgy kifárasztanám a kutyát, hogy ő ne romboljon a lakásban, míg nem vagyok otthon. Ezért kérdeztem. Meg nála ez a lefekvés elég gyakori, mikor leültetem, ott is van, hogy néha egyből fekszik is le. Elvileg a lábaival nincs probléma, legalábbis a doki nem vett rajta észre semmit, mikor voltunk nála, s megvizsgálta.

De megnyugtató, hogy egy extra mozgás igényű collie is simán lefekszik ilyen rövid idejű mozgás után.

2015. júl. 27. 12:54
 5/6 anonim ***** válasza:
Elfáradnak de hamar fel is toltodnek. Ez olyan, mint mikor te elfaradsz egy rövid távú sprintben. Rövid ideig leszel fáradt ellenben egy egész napos túrával. Ha tartós fáradtságot akarsz akkor közepes intenzitású hosszan tartó mozgatás kell neki, vagy lehet futtatni intenzíven de akkor közben hagyni kell pihenni is.
2015. júl. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így már érthető. Erre nem is gondoltam.
2015. júl. 30. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!