Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem szobatisztaság...

Szandi5252 kérdése:

Hogyan neveljem szobatisztaságra a 4 hónapos Yorkshire kutyámat?

Figyelt kérdés
Már nálunk van 2 hónapja és egyszerűen sehogy nem áll rá a szobatisztaságra. Amikor levisszük sétálni nem végzi el lent a dolgát, hanem megvárja míg a lakásba érünk és vagy a pelenkájára, vagy a szőnyegre ürít. Tehetetlen vagyok, hogyan értessem meg vele hogy a szabadban kell elvégeznie a dolgát és nem a lakásban?

2015. júl. 20. 09:39
 1/9 bollocks ***** válasza:
100%
Miután a pelenkával sikeresen megtanítottad neki, hogy szabad a lakásba piszkítani, most miért baj, hogy a lakásba piszkít?
2015. júl. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezért nem jó a kutyapelenka: rászoktatod a kutyát, hogy a lakásban végezze a dolgát. Azért tartogatja a dolgát, mert egész eddig azt tanulta, hogy a dolgát végezni odafent kell, és most hirtelen teljesen mást akarsz tőle, persze hogy nem érti. Lényegében kezdheted elölről. Felkelsz hajnalban, még mielőtt ő felkelne, felkapod és kiviszed. Addig nem jöttök fel, amíg el nem végzi a dolgát. Ha ez egy óra, akkor annyi. Amint megteszi, nagy dicséret. Jó, ha minden alkalommal ugyanoda viszed, pár alkalom után már érezni fogja ott a szagot, könnyebben ürít. Ugyanez nagyjából 3 óránként, de legalábbis evés és alvás, nagyobb játék után. Figyeld, hogy mikor kezd "gyanúsan" viselkedni, forogni, szaglászni maga körül, és rögtön vigyed.

A lakásban minden pelenkát számolj fel, nagyon alaposan tisztíts, fertőtleníts mindent, a szőnyegeket főleg, mert ha érzi a szagot, továbbra is oda fog járni. Ami becsorog, azt szó nélkül takarítsd fel, és figyelj rá jobban, vagy tedd még gyakoribbá a levitelt. El fog tartani még legalább két hónapig, mire legalább nagyjából szobatiszta lesz, de ezt a melós részét nem lehet megúszni, csak így működik.

2015. júl. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Belenevelted jogy a pelenkára ürítsen. Ő csak azt csinálja, amire tanítottad.
2015. júl. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem egészen értek egyet az előttem írókkal. Az én kutyám is pelenkára volt szoktatva, és onnantól, hogy kijártam vele, 2-3 hónap alatt teljesen leszokott a pelenkáról, soha többé nem ment rá, pedig vagy 2 évig még ott volt.

Tudom, hogy ilyen melegben nem egyszerű, de nyilván az lenne a legjobb, ha minél több időt lenne lent, és más kutyák társaságában. Tőlük el fogja tanulni.

Menj le vele korán reggel, azonnal ébredés után, még mielőtt pisilne. Ha lent pisil, vagy kakil, dicsérd és jutalmazd meg.


Lehet, hogy jó lenne egy időre eltenni a pelust és a szőnyegeket is, és ha látod, hogy nyugtalan, azonnal vidd le.

2015. júl. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Tekintve, hogy amíg nem voltak meg az oltásai addig nem vihettem más kutyák közelébe, így kénytelenek voltunk pelenkára szoktatni.


Köszönöm a válaszokat!

2015. júl. 22. 08:54
 6/9 anonim ***** válasza:
Az,hogy kiviszed üríteni, még nem azt jelenti, hogy kutyák közé kell vinni. Leviszed a ház mellé, pár perc alatt elintézi, amit kell, és felviszed.
2015. júl. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Nekem 3 hónapos yorkim van,és mi is pelusra szoktattuk az oltások miatt+van egy bőrbetegsége,ami miatt később kapta meg 3.
2015. aug. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

oltását*

Én azt hallottam,hogy addig kell lent lenni vele (ha ráérünk),amíg az utcára nem piszkít,aztán alaposan meg kell dícsérni,jutalomfalatot adni neki,és ha legközelebb a lakásban lévő peluson végzi a dolgát,akkor ne dícsérjük meg,így megszokhatja,hogy lent kell elvégeznie.

Remélem nem írtam későn,és tudok/tudtam se

2015. aug. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
segíteni*
2015. aug. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!