Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnek egy kutyat! Tapaszta...

Szeretnek egy kutyat! Tapasztalatok a fajtarol?

Figyelt kérdés

Szeretnek egy kutyat sok fajtan gondolkoztam de ami megregadt az a labrador, golen retriever, boxer, afrikai oroszlan kutya, husjy, border collie. Tudom ezek nem kis ternertu kutyak. Apa tacskot szeretne. Tudnatok irni a kutyakrol tapasztalatokat.

-Hogyan viselkedik kozossegben mas kutyakkal?

-Hogyan viselkedik emberekkel, gyerekekkel.

-Milyen nagy a mozgasigenyuk?

-Mennyit kell etetni egy nap?

-Hogyan viseli az egyedulletet?

-Kb. Mennyibe kerul egy ilyen kutya?

Elore koszonom a normalis valaszokat!



2015. júl. 20. 14:06
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
0%

Vegyetek inkább dobermannt!

De amit tudok mondani:a haskynak sok a mozgás igénye

Bocsi többet nem tudok

2015. júl. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
69%

Én a golden retrievert ajánlanám a legjobban, főleg szukát. Türelmes, okos és nem olyan domináns mint a kan. A golden egy igazi családi kutya. A tacskót is nagyon szeretem, de első kutyának nem ajánlanám, mert makacs fajta (tapasztalatból, mert már 3 tacsink volt). Vagy talán menhelyi kutyát is vehetnél, nem ilyen drága kutyusokat.


GOLDEN RETRIEVER

- Játékos típus, mindenkivel barátságos.

- Egyszerűen imádja a gyerekeket, új embereket is szeret megismerni. Az első reakciója új embereknél a nyaldosás és az ugrálás. Nagyon szeret mindenkit.

- Napi 2x mozgás is megteszi.

- Mint minden kutyát. 3 hónapos korától 5 hónapos koráig 3x etetni, majd 5 hónapos korától 7 hónapos koráig 2x, majd ezek után egyszer is elég etetni. A kg-ját meg kell mérned, és a táp hátoldalán van az útmutató. Ha BARF módszerrel etetsz, az sokkal jobb. Csak ki kell tapasztalnod. Nagyon könnyen hízik.

- Sajnos nem igazán viseli az egyedüllétet.

- 200-250 000 Ft ha kennelből veszel.


LABRADOR RETRIEVER

- A kutyasuli, ahova járunk, a labrador lány borzasztóan kedves a kutyákkal. Az én kölyökkutyámat is meg akarja mindig védeni mindenkitől :D

- Voltunk az előbbi kutyának a gazdájánál és ott is hallottuk, hogy minden nap átjár a 2 éves gyerek és lovagol rajta.

- Elég sokat kell mozognia, napi 3x - 4x kell mozogtatni. De ha nem tudod megtenni, akkor apportírozósat is játszhatsz vele, ezt nyáron kicserélheted sok fürdéssel, mert nagyon szeret úszni.

- Nagyon-nagyon hajlamosak a hízásra. Hiába is a fajtatápot (Royal Canin) ajánlják a legjobban, abban is rengeteg gabona van.

- A kölykök rengeteg kárt tehetnek ha egyedül vannak.

- 200 000 Ft.


TACSKÓ

- Domináns és makacs fajta idegen kutyákkal, de nagyon szeretetreméltó teremtmény.

- Nekünk 3x volt tacskónk, mind a három imádta az embereket, a gyerekeket meg főleg. :)

- Mi 1x sétáltattuk egy nap.

- NAGYON HAJLAMOSAK A HÍZÁSRA!!! Gyakran elhájasodik a szívük, ez általában genetika is lehet, ugyanis régen kolbászt készítettek belőlük. Ez volt a tacskókolbász.

- A mi tacskóink mindig bírták az egyedüllétet, valószínűleg azért, mert a házat őrizték.

- 50-100 000 Ft.


BORDER COLLIE

- Sz*rik a fejükre.

- Kedves, de nem túl ragaszkodó, csakis egy valakit imád: a gazdáját.

- RENGETEG SÉTÁLTATÁST ÉS SZELLEMI MEGERŐLTETÉST IGÉNYELNEK!!! Érdemes vele kipróbálni sportokat is, mert imádja használni az agyát.

- Az evési igényei normálisak.

- Hát igen, ezért nem ajánlatos megvenni ezt a kutyát. Halálra unja magát, ha nem ő van a középpontban.

- 250 000 Ft.

2015. júl. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

jó lenne leírnod hogy hol laktok, ha kertben lenne akkor mekkora terülte lenne, ha panelban akkor is mekkora helyen lenne, milyen gyakran érnétek rá sétáltatni stb.

én tacskót választanék. de mivel apukád is azt szeretne és gondolom ő fizeti, ezért neki nagyobb beleszólása van. jófogásról és netről én nem vennék. vagy vegyetek tenyésztőtől vagy fogadjatok be menhelyről vagy keresettek ingyen elvihető megunt kutyát. de én biztos nem fizetnék 25-50 ezer forintot egy közönséges szaporítónak.

nagyon gyerek barát kutyus szerintem elég hiperaktív, macskákkal is kijön . hogy más kutyákkal hogy jön ki az nem csak tőle függ. egy nagyobb testű lehet domináns lenne felette..nem lehet előre megmondani.

szerintem nem eszik olyan sokat a nagyobb társaihoz képest, de érdemes odafigyelni az etetésre, mert könnyen elhízhat ,,főleg ha emberi kajával táplálják. én száraztápot és húst adnék neki meg néha nasikat,különlegesebb dolgokat. konzerv meg vész esetére, de szerintem ne tartsd azon.

2015. júl. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszokat. amit a második válaszoló írt árak azok elég drágák kertesházban lenne elég nagy udvaron. este kenelben
2015. júl. 20. 15:31
 5/27 A kérdező kommentje:
afrikai oroszlánkutyáról tud mondani vki vmit?
2015. júl. 20. 15:58
 6/27 anonim ***** válasza:

2. vagyok

És igen, tényleg nem egy olcsó kutyák ha törzskönyves egyedet szeretnél. Nekem egy kis keverékem van, be is linkelem a kérdést, amiben ott vannak a képei: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__7045830-mekko..

2015. júl. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
én úgy gondolom bolond az aki 200-250 ezer forintot kiad egy kutyáér annyiért biztos nem veszek ismerősünk most vett egy border collie kiskutyát 60 ezer forintért és fajtiszta am. szép kutyád van
2015. júl. 20. 19:36
 8/27 bollocks ***** válasza:
100%
Minden kutya fajtiszta. Az ismerősöd vett egy jó drága keveréket.
2015. júl. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Biztos hogy nem kevereket vettek de ki az aki 200 ezerert vesz egy kutyat?
2015. júl. 20. 22:23
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Fajtatiszta kutyát ennyiért nem adnak. Az ismerősöd kutyája törzskönyves, vagy csak oltási könyve van? Mert ha nincs törzskönyve, akkor bizony nem fajtatiszta, csak fajtajellegű.

Ha szerinted bolond, aki ennyi pénzt kiad, akkor válassz inkább a fajtamentések kutyái közül.

2015. júl. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!