Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy németjuhász kennel fent...

Egy németjuhász kennel fent tartása mennyibe kerül? Mennyi hasznot lehet szerezni az almokból?

Figyelt kérdés

Szeretnék német juhászkutyákat tenyészteni. Nagyon fontos h tenyészteni és nem szaporítani. Arra lennék kíváncsi h mekkora alaptőke kellene az induláshoz?(kb 4-5felnőtt kutya először) Mennyi idő mire "beindul" a kennel(tudom h nem egyik napról a másikra). Egy nem a leghíresebb, de nem is rossz kennelből mekkora anyagi bevétel származik körülbelül, mert sajnos a mai világba ez is tényező.

Ha kérhetem elsősorban hozzáértők, kennel tulajdonosok és németjuhászosok véleményére lennék kíváncsi.:)



2015. júl. 21. 00:45
 1/8 piriiiii ***** válasza:
100%

Hát, engem annyiban érint a téma, hogy én is szeretnék majd valamikor kutyát tenyészteni (mudikat).

Utána is néztem a neten, a google-on keresztül rengeteg ilyen cikkre akadtam, és van benne valami, hogy nagyon drága mulatság ez...

A legtöbb esetben a tenyésztés inkább elviszi a pénzt.

De ahelyett, hogy én papolnék, elküldöm az egyik cikket.

[link]

2015. júl. 21. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 sippara ***** válasza:
80%
Nem csak, hogy ráfizetős, de a kérdés alapján nem az anyagi részén buknál meg.
2015. júl. 21. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Éves szinten milliós nagyságrendű "ráfizetéssel" lehet számolni, bár a tenyésztők ezt nem ráfizetésként értelmezeik, hanem a hobbijukba befektetett anyagi ráfordításként. Ez is drága hobbi, akár csak a repülés, autóversenyzés, modellezés, stb. Az persze előfordul, hogy a csillagok szerencsés együttállása esetén egy befutott tenyésztő 5-10 év munka után esetenként akár nullszaldósra is ki tudja hozni.
2015. júl. 21. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Még nem ismertem olyan tenyésztőt, akinek nem kellett a tenyésztés mellett "rendes" polgári foglalkozást is csinálnia, mert a tenyésztésből egyikük sem tudott megélni. Sőt sok esetben a munkából befolyt pénzből még a tenyésztésre is fordított. Mármint, ha rendes tenyésztőről beszélünk és nem mondjuk törzskönyves szaporítóról.
2015. júl. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs anyagi bevétel, pláne német juhászból. Felejtsd el. A kutyatenyésztés hobbi, nem megélhetési forrás. Főleg így, hogy igazából nem azért akarnád csinálni, mert szerelmbe estél a fajtával, hanem anyagi érdekből.
2015. júl. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hiába van esetenként nagyobb bevétel, azt úgy is visszaforgatják a kutyákba, tehát összességében nem nyereséges.
2015. júl. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez inkább egy költséges hobbi, tehát nem hasznod lesz rajta, hanem te fizetsz. Ez nem megélhetési forrás. Persze vannak tenyésztők, akiknek már hasznuk is van akár, de azért ahhoz igen magas színvonalon kell lenniük.


Alaptőke: kitűzöd a tenyészcélt, informálódsz az állományról, megismered a jelenlegi vérvonalakat stb. Majd veszel egy szukát, ami céljaidnak megfelel. Felneveled, kiállítások, munkavizsga, tenyészszemle, eü. szűrések, minőségi etetés, állatorvos. Ez milliós nagyságrend, mire a szukád fedeztethető lesz.

Akkor, ha minden rendben, kiválasztod a kant, fedezteted, megint jönnek az orvosi vizsgálatok, kölykök felnevelése, etetése, chip, oltások stb. Ha tegyük fel szerencséd van, és van 10 kölyök, akkor talán visszahozza a szuka árát, amikor eladod őket. De eleinte szinte garantált a ráfizetés.

Ha van az alomban ígéretes szuka, akkor egyet meghagysz magadnak, felneveled stb. és ha minden rendben, akkor majd őt is tenyésztésbe állíthatod.

Egy szukát élete során max. négyszer illik elletni. Nyugdíjas korában is ugyanúgy el kell majd tartani természetesen.

Ezeket átgondolva beláthatod, hogy ebből megélni nem lehet.

2015. júl. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nagyon sokba kerül a kutyatenyésztés.Sok alapvető tudásba és pénzbe kerül.A németjuhász meg nagyon ismert fajta, bárhonnan találsz, de a fajtatiszták rendkívül drágák.Viszont ha te is szerzel belőlük jó vérvonalakat akkor utána drágán eltudod adni őket.Viszomt nemsokat takarítasz meg vele mivel a kutyakonzerv, a póráz, a tál, a kennel stb. stb.
2015. dec. 2. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!