Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar Vizsla velemeny?

Magyar Vizsla velemeny?

Figyelt kérdés
Szeretnek egy magyar vizslat. Mi a velemenyetek,tapasztalatotok rola? Mindent irjatok le amit tudtok koszonom💋😘

2015. júl. 21. 13:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
12%
Eleven, ugrálós, képes a kezedből kitépni az ételt. Kell neki a nagy udvar mert sokat szaladgál. Az unokatestvéremnek van ilyen kutyája, de nagyon szeretem, és ő is nagyon szereti azokat akiket kiskora óta ismer. Nem igényel sok törődést. Nekem legalábbis ezek a tapasztalataim.😊
2015. júl. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors választ
2015. júl. 21. 14:04
 3/15 Tanyasi Peti válasza:
65%

Nekem nem volt soha vizslám, de a szomszédomnak igen.

Hihetetlen mozgásigényű kutya. Szerintem csak akkor szabad vizslát tartani, ha napi rendszerességgel több órát tudsz áldozni arra, hogy lefárasztod. A szomszédnál erre nincs idő, így a kutyus széttép mindent, ami számára széttéphető. Száradó ruha, lábtörlő, tőlünk átesett labda, kint felejtett papucs, a szobából ellopott tv távirányító, szőnyeg, bicikli gumi, minden, ami nem beton, kő stb. Számtalan lyukat ás, a füvesített részt teljesen kipusztította.

Ami nekem a legfájóbb, hogy hiába próbálom lekenyerezni finom falatokkal, hogy ne acsarkodjon rám, valahányszor a kerítés közelében van tennivalóm, annyira őrzi a területét, hogy csak addig van béke, amíg tart a kajából. Másnap már megint szét akar tépni. Lehet, hogy csak ez a példány ilyen bolond, de nekem nagyon sok bosszúságot okoz, hogy folyton talál magának ugatnivalót. Ha ki akarsz szúrni a szomszédoddal, akkor egy tuti megoldás :-)

2015. júl. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor legyen vizslád, ha imádsz sétálni, kirándulni, van humorod, sok szabadidőd, és legalább félig tudsz következetes lenni a kutyával. Egy unatkozó, kontrollálatlan vizsla ugyanis maga a megtestesült káosz.
2015. júl. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
27%
Hmmmm... ebben 'a viszla nagyon aktív, sétáltatni kell naponta' dologban nem értünk egyet. Az én vizslám egy lusta disznó! :) Ebben a melegben egész nap döglik, a tacskó pedig szimatol, futkározik. Télen másabb a helyzet, de azt se mondanám egy nagyon aktív tevékenykedésnek. Nincs láncra verve, egész kert az övé, de nem csinál benne semmit. Viszont a sétát persze imádja :)... megőrül, ha meglátja a nyakörvet :) Kölyökkorában túl aktív volt, nagyon nagy ördög tud lenni a kölyök vizsla. Kihúzgálta a szőlőtőkéket, kapart, mindennel játszott, szóval, ha veszel, arra számíts, hogy óriási pusztító lesz, ha unatkozik. Nagyon aranyos kutyafajta, teljesen gyermekbarát, szófogadó.Foglalkozni kell vele, az biztos... még evvel a lusta disznóval is :D
2015. júl. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Szeretek mozogni aktivan tancolok, szoktam futni jarni most nyaron kicsit unatkozok de ha lenne kutyam biztos vele lennek ismerosunknek van es ha naluk vagyunk mindig a kutyaval jatszunk
2015. júl. 21. 14:59
 7/15 anonim ***** válasza:

Nekünk is magyar vizslánk van, már öreg, de vadászatra vettük annak idején. Egy igazi hiperaktív energiabomba volt, de úgy, hogy reggel foglalkozás vele (játék, tanítás), délelőtt foglalkozás vele, délben foglalkozás vele, délután foglalkozás vele, este 2 és fél-4 órás séta az erdőben (közben időnként játék, tanítás), féléves korától tavasztól őszig naponta úsztatás a tóban, időnként egy-egy hosszabb kirándulás a környező tájon, valamint vadászidényben munka, így egészen kezelhető maradt. Kedves, intelligens és humoros, sőt a mienk még fajtán belül is ritka jó természetű, egy igazi egyéniség, de határozott, következetes nevelést, sőt, időnként kemény kezet igényel.

Nekünk rövid szőrű van, igazán nem igényel sok ápolást, vettünk neki egy sima szőrre való gumikefét és ennyi, meg ha hideg, sáros volt az idő, hazaérve megtörülgettük a mancsait.

Hál'Istennek a mienkkel sose volt olyan probléma, hogy ás, rág (persze kapott neki való rágcsákat, azokkal elvolt, de máshoz, pl. cipőhöz, papucshoz, ruhákhoz nem nyúlt), vagy túl sokat ugat. Kan létére más kutyákkal is mindig jól kijött, mindig csak akkor verekedett, ha őt támadták.

Sajnos már öreg és beteg is, már gyógyszerekkel is fájdalmai vannak (vadászni már évek óta nem vittük), szóval már felmerült, hogy el kellene altatni.

2015. júl. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nekünk 2 rövid szőrű magyar vizsla szuka kutyánk is volt. Én oda és vissza vagyok ezekért a kutyákért. Most egy vizsla-mixem van, akit örökbe fogadtam.

A vizslák nagyon embercentrikusak, könnyen taníthatóak, okosak. Sokat kell velük sétálni, játszani, agyilag fárasztani, hogy normális, kiegyensúlyozott kutyusok legyenek. Nem kell minden sétának marha hosszúnak lennie, nálunk általában a reggeli csak egy gyors pisi-kaki volt, s utána mentünk iskolába, anyuék dolgozni, s mikor hazaértünk, illetve este voltak a nagyobb 1-2.. akár 3órás séták is. Vadászkutya, ezért fokozottan kell figyelni erre az ösztönre, hogy nehogy balul süljenek el a dolgok - valamit meglát, s utána rohan, és hasonlóak. Könnyen alkalmazkodnak, gondolok itt a panel lakásos vizslákra. Igen, a mienk is az volt. Szeret heverészni a kanapén is, az ágyban is, a lényeg, hogy a gazdi közelében legyen. Szokj hozzá a vizsla szőrhöz, kicsi, rövid, vörös. Mindenhol ott lesz, a lakásban, a ruhádon, az ágyneműdön - még akkor is, hogyha nem engeded fel! Nagy zabagépek általában, kajával könnyen motiválhatóak. A mi vizsláinknak nem ártottak meg a csalinak kitett kolbász darabkák tömény erős cuccal meghintve, mondván, hogy jajj azt nem szabad! Kaja minden mennyiségben jöhet, így oda kell figyelni, hogy nehogy elhízzon, hiszen az sok betegséget is magával hordoz. Lent is szeretnek ezt azt megeszegetni, persze ez is neveléssel kontrollálható. Szeretnek kakiba/békatetembe/etc hemperegni, vadászkutyák lévén, ugye, hogy a vad nehogy megérezze a szagukat. Más kutyákkal a viszonyuk, hogy kedvesek, barátságosak, kerülik a konfliktust. Szerintem nagyon intelligensek és tanulékonyak, öregkorukban is. Hát úgy most így hirtelen ennyi. Ha van esetleg ami konkrétabban érdekel, akkor nyugodtan kérdezz.

2015. júl. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Rendben koszonom
2015. júl. 21. 19:47
 10/15 anonim ***** válasza:
Büszke mint egy vadász. Más kutyákkal is így alakul a kapcsolata. Nem játszik akármilyen kutyával. Ha olyan a kedve oda is kap, magasabb rangúnak hiszi magát a többi kutyánál. Tisztelet a kivételnek.
2015. júl. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!