Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy Kutyán látom, terápiára...

ALLATSZERETET kérdése:

Ha egy Kutyán látom, terápiára hajlama, pl. aki beszél az elé ül, és szemébe néz. Ha tojást talál, idehozza, stb. Kinek kell szólnom, milyen tehetsége van a Kutyámnak?

Figyelt kérdés

A Kutyusom adta az ötletet,lehet ilyen szakmában kellene dolgoznom,ahol ilyen Kutyákra van szükség.

A Drágám könnyen kezelhető,segítőkész,gyerek-cicabarát,gazdáit imádja és hűséges.

Sose válnék meg Tőle,

úgy gondolom,kár lenne veszni hagyni a tudását.

Tacskó+Mudi.

Sokan elítélik a Keverékkutyákat,pedig nem szabad,Ők is értékesek.



2015. júl. 21. 16:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem is kell elítélni őket, sőt én is azt mondom, hogy a keverékek nagyon jó kutyák, nekem is azok vannak menhelyről. Néha én is azt érzem, hogy az enyéim különös képességekkel bírnak, de ez részben a kölcsönös szeretetből fakad, és lehet, hogy elfogultságból csak én tartom a bájos szokásaikat rendkívülinek. Előfordul ugyanis, hogy egyesek számára idegesítő a kutyáim túlzott odafigyelése, hogy minden tekintetre és gesztusra reagálnak. Egy kutyakiképző mindenképp segítene, de azért ne ringasd magad abban, hogy csodakutyád van :-)
2015. júl. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ne foglalkozzon azokkal,akik elítélik,mert sok jót mond a Kutyusáról,aki ezt nem érti,azok nem igazi állatbarátok.
2015. júl. 21. 17:21
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

Önmagában az, hogy egy kutya kedves, nem teszi alkalmassá a terápiás munkára. A közhiedelemmel ellentétben az nem annyiról szól, hogy a kutya tűri a simit és képes apportírozni, legalábbis ennyivel komoly terápiás munkát nem lehet végezni. Bírnia kell például azt is, ha rálépnek, rácsapnak, durván bánnak vele (fogyatékos gyerekek például sokszor nem tudnak óvatosak lenni, de egy átlgos óvodában is ráeshet akármelyik gyerek), plusz a fejlesztő gyakorlatokhoz nagyon precízen irányíthatónak kell lennie (például ha rá akarsz venni egy sérült gyereket a mozgásra, centinként kellhet mozdítani a kutyát, hogy a gyerek is mozduljon utána).

Mindenesetre ha érdekel ez a dolog, keresd meg valamelyik terápiás kutyák képzésével foglalkozó szervezetet, nézesd meg a kutyát, és kezdd el a képzését, ha alkalmasnak ítélik.

2015. júl. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ.

Tudom,mindenki a saját Állatait ismeri jobban,ezért Róluk tud a legtöbb jót mondani,de egy szakember mindent másképp lát.

2015. júl. 21. 18:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Hol laktok kérdező?
2015. júl. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hajdú-Bihar megye
2015. júl. 26. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!