Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hónapos kutyámnál ma vettem...

8 hónapos kutyámnál ma vettem észre az első vércseppeket.2 nappal ezelőtt már meg akarta többször is mászni egy kan a futtatón, de nem láttam mi történt, mert már sötét volt, és távolabb voltak.10-20 mp. Is elég lehetett neki?

Figyelt kérdés
Ilyenkor még nem termékenyülhet meg ugye?
2010. márc. 5. 20:32
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Szia. Ha tudod, hogy tüzelni fog a szukád akkor miért viszed olyan helyre ahol kan kutyák lehetnek? Amúgy csak akkor fogadja el a kan-t és akkor termékenyül meg ha a megtermékenyítési időszakban ugrott rá. Hiába tüzel a kutyád csak pár napig van az, hogy engedi. Nem hiszem, hogy a tiéd megtermékenyült de legközelebb figyelj oda!
2010. márc. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Lehet azért nem vette észre, mert most tüzelt először és ez az első kutyája, nem gondolod?

Kedves Kérdező, szerintem nem valószínű, de könnyen utána lehet nézni, hogy a tüzelés melyik szakaszában tud a szuka megtermékenyülni. Ha pedig nincsenek tenyésztési ambícióid, akkor rajta, a tüzelés után ivartalanítás! Akkor nem kell többé aggódnod sem ettől, sem a különböző ivarszervi megbetegedéstől sem.

2010. márc. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

10-20 mp kevés erre. Közösülésnél ugyanis a kan pénisze megdagad és "beleragad" a szuka hüvelyébe. Több percre is összeragadhatnak, sőt, akár félórára is.


A szuka nem a tüzelése legelejétől termékeny, hanem a közepe-vége felé. (Talán majd valaki pontosan beírja neked a napokat.)


Amíg tüzel, ne vidd kanok közelébe. Kibírja futtatás nélkül addig. Inkább ez, mint ilyen fiatalon egy nemkívánt alom.

2010. márc. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi.Igen első kutya első tüzelése, és mivel nem vagyok látnok, nem tudhattam előre mikor fog bekövetkezni.Természetesen ivartalanítva lesz,és elviekben azt is gondolom, hogy a vérzéses szakban nem termékenyül meg, de az ember azért kérdez, mert itt sok nálam tapasztaltabb kutyatartó is megfordul és biztos ami biztos.
2010. márc. 5. 21:03
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.


A kutya ivari működésének sajátosságai



A szuka kutya nemi ciklusa több vonatkozásban is különbözik a többi háziállat nemi működésétől.

A kb. 2 hónapos nemi ciklus 9 napos előivarzásra,

5-8 napos ivarzásra, kb. 2 hónapon át tartó sárgatest fázisra és ezt követő 4-4,5 hónapos nyugalmi időszakra tagolható.

Az elő ivarzás alatt a hüvelyből véres ivarzási nyálka ürül, amelyet a köznyelv "tüzelésnek" nevez.

A tüzelés azonban magában foglalja a "vérzést" követő rövidebb tényleges ivarzás időszakát is, ami lényegében a termékeny időszak (a párosodási hajlam és fogamzóképesség) ideje.

[link]

2010. márc. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
A tüzelés végétől számított 4. hónapban vidd el dokihoz, és kérjél egy szurit tüzelés ellen. A többit a doki elmondja.
2010. márc. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

akkor gyerünk:

[link]

2010. márc. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
73%

Ha 2 nappal ezelőtt próbálta egy kan meghágni, és most kezdett el vérezni, akkor nem vemhes.

A tüzelés 3 hétig tart, az első héten erős vérzés, és kb. a 9. nap környékétől kezdi el felvenni a kant.

Vigyázz rá nagyon, ha kell, akkor csak pórázon vidd ebben a három hétben!

2010. márc. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!