Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg be szabad törni...

Tényleg be szabad törni büntetlenül egy kocsi ablakát, hogy kiszedjem belőle ebben a melegben az állatot?

Figyelt kérdés
Most olvastam ezt a Szombathelyen történt esetet, ahol ugyan nem törték be a kocsi ablakát, de innét vetődött fel bennem a kérdés. Több helyen olvastam, hogy nem büntetik, de ha belegondolok, ha betöröm rgy méregdrága kocsi ablakát és a végén még engem jelent fel a tulajdonos rongálásért? Vagy mi van, ha jön a kigyúrt kopasz tulaj és jól összever érte?

2015. júl. 22. 16:40
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
10%

Mi jogon törnéd te be más kocsijának az ablakát, ember !?!

Megvesztél ?

Simán beperelhet és meg is nyerné !

Szóval szerintem ilyen meg se forduljon többet a fejedben !!!

2015. júl. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
73%
Nem. Rendőrt kell hívni. Ez a szabály.
2015. júl. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
85%
Nem betörni kell ész nélkül, hanem hívni kell a rendőrséget. Annak a bizonyos autónak azért _akarták_ betörni az ablakát, mert a kutyából jött a vér... De nem törték be még így sem, mert le tudták húzni az ablakot.
2015. júl. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 sippara ***** válasza:
90%
Alapjáraton rendőrt kell hívni, de ha q kutya láthatóan az egészségét, életét veszélyeztető állapotban van, bizony betörheted az ablakot - aztán legrosszabb esetben igénybe veszed az egyik menhely ilyen esetekre felajánlott ingyenes jogi tanácsadását :)
2015. júl. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
78%
Ha nagyon rossz állapotban van (fekszik, liheg, nem mozdul) akkor betörheted, de ha azt látod, hogy még ül/áll akkor csak rendőrt hívj.
2015. júl. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
87%
Mindenképpen szerezz magad mellé még két (2!!!) embert aki később kiáll az igazad mellett!!!! Komolyan!!!!
2015. júl. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Szóval mindenki mást mond. Jó eligazodást.
2015. júl. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Most hiába mondom, a rendőrség a rongálásból indul ki.
2015. júl. 22. 17:02
 9/24 A kérdező kommentje:
Nem véletlen kérdeztem, állatbédő rokonom törte már be az ablakát és fizethette is ki... Ő mondta nekem, hogy ezzel csak óvatosan. A neten meg mindenki hőzöngve mondja, hogy hát csak nyugodtan, de azt nem írják melle, h pár tizest azért rakj félre a kocsi új ablakára, mert megrongáltad :S
2015. júl. 22. 17:05
 10/24 anonim ***** válasza:

a szombathelyi esetről az egyik cikk alatt valaki írta, hogy az volt a tulajnak (mármint autó tulaj, mert az ilyen nem nevezhető gazdinak) az volt a hatalmas nagy mázlija, hogy járókelők vették észre előbb és úgy szabadították ki szegény kutyus, hogy letolták az ablakot, mert ha rendőrök is ott lettek volna, azok beverték volna az ablakot

szóval ebből arra következtetek, hogy ilyen esetben tanácsosabb valamilyen hivatalos szervet hívni (mármint, ha törésről van szó)

2015. júl. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!