Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy huskyt. De nem...

Szeretnék egy huskyt. De nem tudom hol vehetnék egy fajtiszta NEM szaporítótól származó beteges kutyát?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok,még soha nem volt husky csak régen a szüleim francia buldog tenyésztők voltak.így hát a kutyusunk is egy francia buldog.Csak sajnos már 10 éves és mivel már elég idős ezért szeretnék egy másik kutyust is.Nagyon szeretem a kutyusom de már egy ideje elkezdtek érdekelni a husky-k (a fajtának utánna olvastam de tapasztalatom sajnos nincs)Hol vehetnék ilyen kutyust?

2015. júl. 22. 17:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Amikor mi (Szüleim) tenyésztettek (nem Husky-t) még nem volt internet,csak Matávos teló.. Akkor volt egy Kutya nevű újság. Abban csak és kizárólag valódi tenyésztők hirdettek.

Pár éve láttam az Auchanban,de nem tudom létezik-e még.


Kiindulásnak szerintem jó!

2015. júl. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Van egy olyan honlap, hogy szánhúzó kutyások egyesülete. Ott a husky címszó alatt megtalálod a kenneleket.
2015. júl. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Juj, köszönöm szépen a gyors választ.Majd mindenképp megnézem.Azt elfelejtettem írni hogy kölyköt szeretnék bár ez ugye egyértelmű.És kaphatnék néhány tapasztalt gazdi választ hogy mik a tapasztalataik ezzel a fajtával? Pl kijön e más kutyákkal stb.
2015. júl. 22. 18:20
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha nincs tapasztalatod, a husky darabokra fog szedni! Ne úgy értsd, hogy széttép, hanem a fejedre nő, nem fogsz bírni vele! Ez egy nagyon energikus fajta, sokat kell sétáltatni, fizikailag fárasztani!

Az h kijön-e más kutyákkal, a neveléstől függ! Ha sose viszed más kutyák közé, nem hagyod ismerkedni, és nem neveled, akkor bajok lesznek.

És egyébként, minden kutya fajtiszta. Fajtatisztának viszont csak az a kutya minősül, amelyiknek van törzskönyve. Ha azt mondják,h törzskönyvvel drágább, ne hozd el, mert akkor szaporítóba botlottál.

A fajta körülbelüli árát tudod?

2015. júl. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Itt vannak a hazai kennelek:

[link]

Ezt az oldalt érdemes alaposan átolvasni, mielőtt huskyt vennél.

2015. júl. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a kommenteket.A lapot már olvastam.Az ár asszem 100 000 ft körül illetve felett van.Tudom hogy rengeteg mozgást igényel de délutánonként meg tudnám oldani mert van egy nagy mező meg egy erdő az utcánk végén illetve a kert is elég nagy.De szeretném megpróbálni tartani.Végkép nem ajánlod?
2015. júl. 22. 21:26
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen tudom a fajtatiszta és a fajtiszta közötti különbséget csak a környezetemben így használják (helytelenül) és megszokásból írtam.Vinném más kutyák közelébe illetve a kutya iskolán is gondolkodom.(itt azért a kutya is szocializálódik)
2015. júl. 22. 21:29
 8/8 anonim ***** válasza:

Husky elég makacs,önálló fajta. Szerintem egyes felnőtt emberek is kevesek hozzá,nem hogy egy tinilány,bocsi.


Nehezen nevelhetőek.


Én speciel nem ajánlom neked. Más fajta nem érdekel?

Egy berni pásztor,labrador,spániel,golden retriver sokkal egyszerűbb eset,velük könnyebben elbírnál!! Vagy egy menhelyi keverék :)

Kinti-benti kutyus lenne vagy csak kinti?

2015. júl. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!