Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt már akinek a kutyáját...

Volt már akinek a kutyáját műtötték térd szalag szakadással?

Figyelt kérdés
Mi volt? Hogy volt? Szerdán visszük a kutyusunkat, csivava keveréket ezzel a problémával műttetni. A doki monda, hogy mindent elmond, amikor viszem a kutyust. Mennyi a felépülés? Biztos, hogy sikerülni fog a műtét? Mennyire nehezen viselik ezt a fajta műtétet? Mire kell figyelni? Vajon utána akkor már nem fog 3 lábon ugrálni néha? Szívesen vennék beszámolókat erről.
2015. júl. 22. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:
2015. júl. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekünk mindkét, hátsó lábát ezzel műtötték. A bal oldalit ráadásul most 12 éves korára... Ezért mi csak az altatástól féltettük, ha nem idős a kutyusod és a vérképe is rendben van, akkor meg szinte 0 az esély a sikertelen műtétre. Hova viszitek egyébként? A felépülés az legalább 3 hét volt, kezdetben nem lépszőzhetett, aztán fokozatosan kellett visszaszoktatni, a hosszabb sétákra, majd a lépcsőzésre. Ízületre sem árt, ha szed étrendkiegészítőt, de erről kérdezd meg a dokit mit ajánl. Kapni fog fájdalomcsillapító tabit, ha esetleg van sűlyfeleslege, akkor a fogyás sem árt. Kímélő napokra kell számítanotok. Habitustól függ mennyire viselik jól, nem lehet jó érzés, ha felvágják a lábadat, de szerintem a gazda magabiztossága és nyugodtsága feledteti velük a nyomorúság érzését. Szóval csak nyugi, és gondolj arra, hogy ezt muszály megcsinálni, nincs mit tenni. Viszont utána nem árt, úszásra vagy valamilyen célzott terápíára is járni vele egy kicsit, mert jellemző, hogy a rossz lábukat nem használva már az izamaik is elsatnyulnak, újra fel kell fejleszteni, hogy rendesen használja, ha ez megvan akkor biztos, hogy nem fog 3 lábon ugrálni. Egy kalappal nektek
2015. júl. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket, ilyesmiket én is olvastam, de inkább személyes tapasztalatokra lettem volna kíváncsi, nem egy "szakzsargon"-ra.

2.köszönöm a választ. PrimaVet-ben műtik, vagy Bánfi vagy Zsoldos doktor úr fogja műteni. Őket ajánlották nekem Budapesten. Zsoldosnál voltunk vizsgálaton és elég korrekt, rendes embernek tűnt.

Szerencsére nincs túl súly, vigyáz az alakjára folyamatosan... :) Meg még csak 5éves lesz, szóval talán nem olyan rizikós, bár a pakliban mindig benne van a negatív is. De remélem, hogy minden rendben lesz.

Nagy mozgás igénye sincs, szeret sétálni, de nem túl játékos/labdás. Inkább az emberrel szeret játszani, de akkor azt majd hanyagoljuk. Kis nyugodt természet.

A lépcsőzést sejtettem, hogy hanyagolni kell. Mióta kiderült, hogy valószínűleg ez a gond, azóta nem hagyjuk lépcsőzni kicsit sem. Csak az ágyba meg a foteljébe való felugrálást lesz nehéz megtiltani.

Egy hónapja kap Luposan-t, az ízületeire és a csontjaira, mondjuk ez még nem olyan sok idő gondolom.

Műtét utána vajon mennyi idővel lehet úsztatni természetes vizekben?

2015. júl. 25. 18:01
 4/5 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Mi a Bánfi doktornál voltunk, ő is nagyon szuper. Úsztatni pontosan nem tudom mikortól, de szerintem, ha begyógyult a seb teljesen, onnantól lehet, de inkább kérdezd meg :-)

2015. júl. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Természetesen majd minden megkérdezek, picit rossz is, hogy ilyen jó időben lesz a műtét, de most vagyok szabin, így tudok rá figyelni, meg persze a másik kutyára is, hogy hagyja békén. Csak a doki azt mondta, hogy majd mindent elmond, amikor megyünk reggel a műtétre, így nem kérdeztem semmit. Csak izgulok picit... Még 2 éjszaka és műtét. Remélem, hogy hamar felépül majd, s minden rendben lesz.

Köszönöm a válaszokat!

2015. júl. 27. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!