Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rhodesian Ridgeback vagy...

Rhodesian Ridgeback vagy Doberman?

Figyelt kérdés

Mind kettő kutya fajta nagyon tetszik... Rengeteget futnék, kirándúlnék és minden szinten foglalkoznék a leendő kutyusommal. Nem csak fizikailag, de szellemileg is lefárasztanám. A doberman azért tetszik, mert nagyon okos és talán kicsit jobban a "gazdi kutyulimutyulia" mint a RR... Legalábbis mindig olvasom, hogy különleges a kapcsolata a gazdájával, vele valószínüleg ÖVre is járnánk egyébként. Viszont neki vágatnám a fülét, farkát mert úgy lett kitalálva, valamint nem kockáztatom, hogy olyan problémák lépjenek fel, melyekről rengeteget hallani, akár van valóság alapjuk, akár nincs... Viszont emiatt a sok tudatlan ember lehet, hogy leköpdösne az utcán. A RR azért tetszik, mert talán a legtökéletesebb túrázó társ a kutyák közűl -keményebb a talpa, nagyon nagy a futás igénye stb.-. És bár ennek nem kéne szempontnak lennie, de szerintem a legszebb kutya fajta mind közűl!

Amúgy mindegyikről elolvastam mindent ami az interneten található, igazából mindkettőnek megfelelnék mint gazdi, tehát személyes, főleg jellemel kapcsolatos tapasztalatokra lennék kiváncsi! Előre is köszönöm.



2015. júl. 23. 12:26
 1/6 anonim ***** válasza:
63%

"Viszont neki vágatnám a fülét, farkát mert úgy lett kitalálva, "



Ezt komolyan is gondolod? Mert ha igen, az elég szomorú. Megjegyzem, a csonkolás már tiltott Magyarországon, nem véletlenül.



Volt már kutyád? Mert egyik se könnyű eset, az RR pláne nem. És itt nem csak arról van szó, hogy mekkora egy kutya mozgásigénye, futtathatod meg túráztathatod akármennyit (meg még 100 másik fajtát is...), ha nem vagy elég határozott a nevelésében.

2015. júl. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1.! Voltak már kutyáim, köszönöm kérdésed! A dobermannál MO-n is változó, hogy legális, vagy nem legális a kupírozás, am... De ki mondta, hogy MO-n élek? Egyébként a legtöbb tenyésztő is vágatja a dobik fülét, farkát.

A dobermann ugyanis nagyon sokszor vérzékeny és a füle, farka nagyon sérülékeny. Nem egy eset volt, ahol ennek következménye képpen az egész fület elkellet távolítani. De még van bőven oka, persze egyik sem támadhatatlan, de mint mondtam én nem kockáztatnék! Ez NEM ÁLLATKÍNZÁS, szóval biztos ami biztos.

Egyébként miért is lenne ez baj? Ma napság minden 2. kutya ivartalanítatva van, az mibe is különbözik? Tudom, hogy az többnyire pozitív hatásokkal jár, de ha belegondolsz az sokkal nogyobb változás a kutya számára mint, hogy eltávolítják a füle 1részét... A kutya ezt nem veszi észre.


Az a kedvencem amikor az egyik barátom sétáltatja a boxerét akinek orvosi okokból lett csonkítva a füle, de az emberek gondolkodás nélkűl képesek letámadni az utcán. Az, hogy kupirozás = állat kínzás, kb. olyan mint például, hogy rottweiler = agresszió. A tudatlan emberek mániája. Szerinted egy olyan ember mint Dobermann, aki nyílván értett a kutyákhoz mégis miért így állmotta volna meg a dobikat, ha ezzel ártott volna nekik?

2015. júl. 23. 13:19
 3/6 anonim ***** válasza:

"Szerinted egy olyan ember mint Dobermann, aki nyílván értett a kutyákhoz mégis miért így álmodta volna meg a dobikat, ha ezzel ártott volna nekik?"


Ez elég naiv gondolkodásmód.

2015. júl. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Oké, akkor naív vagyok. Mondanál végre konkrétumokat, hogy miért is ártok ezzel egy kutyának? Hátha mégis igazad van... Szeretném ezt tudni hiszen nem szeretnék ártani a jövőbeli dobermanomnak, ha mellette döntök. Köszi!
2015. júl. 23. 18:22
 5/6 anonim válasza:
sztem Rhodesian Ridgeback
2015. júl. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindkét fajtát imádom, de inkább Dobermannt választanék.

Pontosabban őt sem, mert mindig menhelyi kutyáim lesznek :)

2015. aug. 1. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!