Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindig is kinti kutya beszokta...

Mindig is kinti kutya beszoktatása lehetséges?

Figyelt kérdés

A párommal el fogunk költözni jövőre, de nem kertes házba, hanem nagyvárosba. Van egy közepes, fekete német juhász keveréke.


Én arra gondoltam, hogy vihetnénk őt is, ha be lehetne szoktatni.


Viszont mindig kinti kutya volt. Most ősszel szétszedte a fejét egy pit bull, és amíg ápoltam bent volt, de még félig sem gyógyult meg mikor már ki kellett tennem, mert nem szeretett bent lenni, melege volt, és unatkozott. Egyébként szobatiszta volt teljesen, azzal nem volt gond. De azért a határokat nem nagyon ismerte, és gennyes fejjel jót bulizott az ágyunkban...


Szóval szerintetek lehetséges lenne beszoktatni? És hogy kéne elkezdeni? Illetve az még a baj, hogy szerintem ő fogyatékos kicsit. Sok kutyát láttam már, de ő nagyon fura. Folyamatosan sípol, hiperaktív, soha nem áll meg, csak ha extrém sokat játszunk vele. 10000000%-osan behívható még ha más kutya vagy bármi is van a közelben, de pl arra hogy ül, vagy pacsi képtelenség megtanítani. Pedig sok kutyát tanítottam már ezekre, mert nálunk mindig volt egyszerre kettő is a családban. egy kis tacsi, meg egy nagy kutyus. De vele egyszerűen nem.


Van valami ötletetek? Köszönöm



2015. júl. 23. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:

SOk kutyusunk volt már, de mind jobban szeretett bent lenni a gazdikkal, mint kint egyedül.


Mennyi időt lenne egyedül? A leírtak alapján elég problémás az eb, de biztos van megoldás. Nálam okosabbak írnak majd, illetve beszélj szakemberrel.

2015. júl. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"SOk kutyusunk volt már,"


Mielőtt valaki beleköt, nem az elmúlt 10 évben, hanem 5 és 45 éves korom között.

2015. júl. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mennyi időt? Sokat. 8-12 órát amíg dolgozunk, mint általában minden kutya... :/
2015. júl. 23. 21:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk max. 4-6 órát voltak egyedül.
2015. júl. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A nj nagyon mozgásigényes kutya. Ha nem tudod naponta többször lefárasztani (agyilag is), bukott a mutatvány.
2015. júl. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha naponta 2-3 órát sétáltatod, agyilag fárasztod semmi gondotok nem lesz. Tanítani minden kutyát lehet, csak nem ugyan azzal a módszerrel, ezért érdemes lenne kutyasuliba is járni. Ahhoz pedig, hogy betartsa a lakás szabályait csak nevelni kell.
2015. júl. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!