Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok arról az emberrő...

Mit gondoltok arról az emberről, aki bottal megüti a kutyáját?

Figyelt kérdés

Az eset egy fővárosi kutyafuttatóban történt ma este. Az érthetőség jegyében A és B személyeket jelölök meg.


A a kutyájával a futtatón gyakorolta a behívást. Ha a kutya odament, szépen megdicsérte és megsimogatta, ha azonban elszaladt másfelé, ráütött egy bottal a farizmára. Ezt újra és újra eljátszotta.


B a kerítésen kívül volt, odahívta A-t és tömören szólva leszidta és elmondta,hogy ez mennyire nem oké. A azt mondta,hogy az egy problémás mentett kutya, speciális eset, már voltak kutyaiskolában is, ért a kutyákhoz és ezt látja célravezetőnek. B erre azt mondta,hogy jutalomfalattal és dicsérettel kell motiválni a kutyát. A azt felelte,hogy ezeken már túl vannak, a kutyájánál nem használ a jutalmazós rendszer. B azt mondta,hogy 3 éves korukig a kutyák csontjai fejlődnek és ezzel A sérülést okoz. A azt felelte,hogy figyel arra,hogy ne okozzon sérülést. A kutya egyébként nem vonyított, nem sírt, nem mutatott olyan jeleket, mint akit bántalmaznak, viszont szétszórt volt.


Mit gondoltok erről a dologról?


Kifejtett, normális hangvételű kommenteket, érveket várok A vagy B mellett.


2015. júl. 23. 21:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%

Azt gondolom erről az emberről, hogy őt kéne bottal vágni. Barátnőm meg kézzel és csővel (nem tudom milyen, de valamilyen csőszerűvel) veri az 5 hónapos kutyáját. Mikor megkérdeztem, hogy ezt miért csinálja, azt mondta, hogy a kutya akkor is szeretni fogja őt, ha veri.... Hát mondom magamba, ez kínzás.

Az az ember szerintem nem türelmes a kutyájával, és ezt veréssel kompenzálja. Sajnos ez a kutya valagának nem tesz valami jót. Beszélj vele és hátha rájön, milyen paraszt!

2015. júl. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Milyen nevelési alternatívát ajánlanál neki, ha a dicséretet és a jutalmazást már nem beváltként említette?
2015. júl. 23. 21:57
 3/11 anonim ***** válasza:

Az az ember szerintem nem türelmes a kutyájával, és ezt veréssel kompenzálja. Sajnos ez a kutya valagának nem tesz valami jót. Beszélj vele és hátha rájön, milyen paraszt!


Hát, első, a paraszt az te vagy, kiviláglik a stílusodból. :) (kutya valaga...?)

Egyébként meg miért nem szólsz a barátnődnek, hogy ne bántalmazza a kutyáját? Ne magadban mondogasd, hogy ez kínzás, hanem tegyél ellene.


Honnan tudod te, hogy nem türelmes? A kérdező nem azt írta, hogy üvöltve verte a kutyát.


Kedves kérdező, bocs az offért.

Megmondom őszintén, fogalmam sincs, mit tennék. Ha egyértelmű, hogy a kutyának ez nem okoz fájdalmat, stresszt, akkor nem kínzás, hogy csapkodja a farát, viszont értelme sincs. Meg persze az sem mindegy,hogy egy pincsire üt rá, vagy egy rotira.

A csontfejlődésre meg biztos nincs hatással az, hogy rácsap a farra, ha az valóban csak "figyelmeteztetés" (figyelemfelhívás?), de ezt innen ki tudná megmondani?

2015. júl. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Egy vizsla-foxi keverékről van szó. Nem üvöltve csapkodta összevissza, végig higgadt volt és nem tűnt türelmetlennek sem, következetesen csinálta. Bántalmazásról szerintem szó sincs. Kérdés, hogy ez etikailag hova tehető és érdekel, ti mit gondoltok. Próbáltam tárgyilagosan és objektíven leírni.
2015. júl. 23. 22:45
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyiknek sincs igaza :)

A-nak azért, mert nyilván ha huszadjára is rá kell csapnia a kutyára, akkor a kutya röhög rajta, és semmit nem ér az egész. Nem vagyok egy verekedős típus, de ha oda kell csapni a kutyának, akkor csapjunk rendesen, és megoldódik a probléma, akkor is, ha esetleg lett volna jobb módszer (pl. hosszú póráz, de sokszor az is elég, ha a gazda megtanul bánni a hangjával, kedvesen vagy durván odaszólni a kutyának, bár én egyébként ilyen esetben annak a híve vagyok, hogy menjünk utána az állatnak, csípjük nyakon, cibáljuk vissza oda, ahova hívtuk, és ott dicsérjük meg, hogy na látod édes öregem, ez lett volna a feladat, ugye nem is volt olyan nehéz, most mehetsz vissza játszani). Igazából tökmindegy, mit csinál az ember: ha a kutya odafigyel rá miatta, akkor jó volt. Ha nem, akkor bohóckodás az egész.

B meg azért, mert tényleg nem lehet minden kutyát csak jutifalattal meg tütüjkézéssel nevelni.

2015. júl. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja, egyébként a kutya farára csapkodás semmiféle kárt nem okoz. Csupa izom, ami többek között arra való, hogy védje a kutyát. Szóval állatkínzásnak semmiképpen nem nevezhető a dolog, főleg ha a kutya látványosan nem érezte magát kínozva, hiszen ugye az a lényeg.
2015. júl. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :)
2015. júl. 24. 08:36
 8/11 anonim ***** válasza:
45%
Azzal a bottal a későbbiek során korrigálni fogja, hogy szabályos legyen a beülés, láb mellett követés, stb, feladat. Ha rácsap a bottal a seggére, a kutya nem köti össze a gazda kezével, így nincs az, hogy féljen a kéztől.
2015. júl. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Utolsó, kétlem, hogy ha szimpla egyszerű hívást bottal akar elérni az illető, akkor majd komoly versenykutyás céljai lesznek, ahol szükséges a pálca használata.


Akumival értek egyet, a behívás megtagadást én komolyan büntetem, nem sokszor szoktak próbálkozni a kutyáim vele. Ha ennyiszer kell rácsapni a bottal a kutyára, akkor ez messze van a megfelelő büntetéstől. De persze ez soktényezős, ismerni kellene a kutyát, hogy mennyire kötődik a gazdájához, mennyire simulékony, mennyi büntetést bír el.

2015. júl. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Érdekes, nekem relatíve könnyen eljár a kezem, szívbaj nélkül felpofozom a kutyáimat, ha hülyék, mégse félnek a kezemtől :) Mármint nyilván ritkán kerül erre sor, akkor viszont hezitálás nélkül. Pedig az öregem úgy indított, hogy ütötték-verték, a simogatásra emelt kéztől is rettegett. Korrekt módon kell fegyelmezni a kutyát, és nem fog félni a kéztől, mint ahogy egymás szájától se félnek csak azért, mert esetleg odakapott egyik a másiknak valamiért. A jogos büntetés nem okoz a kutyában indokolatlan félelmet, szóval ezért kétlem, hogy eszközt kellene használni.
2015. júl. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!