Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagymamám emberként kezelt...

Nagymamám emberként kezelt kutyája fontosabb mint én?!

Figyelt kérdés
Nagymamámhoz szoktam menni nyaralni vidékre. Van egy nagytestű kutyája, aki folyton ott van ahol nem kellene, nem lehet a közelébe menni ha eszik, nem szabad simogatni, stb., fél családot megharapta, de mindig arra lett fogva a dolog hogy ,,rosszul értél hozzá" ,, nem akarta hogy simogasd" stb stb. A kutya a LAKÁSBAN (!!!) van, pedig hatalmas udvar van. Ha puszi vagy ölelés van a kutya ugrál és morog, meg akarja akadályozni. Emberkaját eszik és nem fogad szót. Ő uralja a házat, nem a gazdája. Amikor ugat ajtót kell neki nyitni ki kell engedni, aztán amikor abbahagyta be kell engedni (mama hatására) vagy a kutya saját maga felugrik és kinyitja az ajtót. Néha amikor kimegy a kutya becsukom kulccsal az ajtót és akkor nem tud bejönni, de annak hangja van,és nagymamám azonnal balhézik hogy engedjem be a kutyát mert ez az amaz (hülye indokok, pl: megfázik (nem fázna meg ősszel) megsül, gutaütést kap (ás magának árnyékba gödröt és elvan) )... Mindig balhé van amikor a kutyát akarom kitenni, de nem csak én hanem az egész család ez ellen van, a hálóban alszik az ágyban a kutya... Hatalmas elkeritett udvar van nemhiszem el hogy szar lenne neki ott... Ma azt mondta mama hogy ne szóljak bele ebbe, de nem hiszi el hogy nekem ez rossz. De igenis rossz ez nekem mit tegyek???

#kutya #lakás #nagymama #diktálás #fontosabb a kutya
2015. júl. 23. 21:41
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Már miért lenne rossz? A nagymamádnak teljesen jó így, akkor ne szólj már bele az életébe! Nem értem, hogy miért ne lennél fontos a nagyidnak azért, mert a kutyáját maga mellett, a lakásban tartja. Bár ha ilyen arrogáns, önző és lenéző vagy vele, hát nem csodálom, hogy mellőz téged...
2015. júl. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Ne jarj a nagyanyad nyakara ha ez rossz neked!!!
2015. júl. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%

Tényleg ne szólj bele, a nagymamád élete.

Amúgy semmi igazán rendkívülit nem írtál le, sokan kezelik így a kutyájukat, főleg, akik egedül élnek (beleértve az ágyban alvást is, noha ezt sosem tudtam megérteni, egyet én sem értek vele, de nem az én dolgom)

2015. júl. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%
Igen, úgy látszik, a nagymamádnak fontosabb a kutyája. De ezen nincs mit csodálkozni. Itt is nemrég felkerült egy kérdés, hogy többre becsüli a kutyáját a kérdező, mint az embereket. És, bizony, sokan igazat adtak neki.
2015. júl. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A kutya egész évben ott van mellette,te pedig csak nyáron.Meg lehet érteni,hogy néhány hét kedvéért nem tolja más rendszerbe a kutyát,ha az ezt szokta meg.Akkor is ,ha nyilván nincs jól nevelve az eb.Ez az ő dolga.Vsz.ha akarná sem tudná már átnevelni.
2015. júl. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A nagymamád valószínűleg sok hibát követett el a kutya nevelésében, de alapvetően az, hogy a kutyát hol tartja nem a te dolgod. Ha napi szinten látogatnád, esetleg ott laknál, akkor lehetne beleszólásod a dologba, de így nincs. Hiába gondolod, hogy a kutyának kint van a helye, ebben nagyon nincs igazad. A kutyának a gazdája mellett van a helye. A normális gazda nem azért tartja a kutyát, hogy a házat őrizze, nem csapja ki az udvarra egész napra, hanem azért tartja, hogy mellette legyen, társasága legyen, sok közös programot csinálnak a kutyával. Ez a normális állattartás. Többen leírták itt a fórumon, hogy akinek házőrzésre kell a kutya, az inkább vegyen riasztót.
2015. júl. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
13%
Hmm... nagymamád nagyon kedves lehet.... Fiú vagy? Ha igen, fogd meg a kutyát és rakd ki, mutasd meg hogy veled nincs szórakozás.Ha lány vagy, tedd ugyanezt. Csak vigyázz, nehogy baj legyen belőle. + én megmondanám a maminak hogy vagy én vagy a kutya... Ha ezek nem működnek: a saját n.mamád nem szeret. Normális nagyszülőnek (akármennyire szereti az állatát)az unoka és a család az első.
2015. júl. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
5%
nem hiszem el, hogy évente 1x, nyáron nem aludhat kint egy kicsit a kutya. A kutyának kint van a helye, nem az ágyban... Vagy akkor inkább a konyha, csak ne az ágy...
2015. júl. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
89%
A kutyának ott van a helye, ahol a gazdája van, nem a kertben... Habár vannak nevelési gondok a kutyával kapcsolatban, de a mamád lakik vele, az ő háza, az ő kutyája, mi közöd van hozzá, hogyan tartja?? 6 kutyánk van lakásban, pedig van nagy kertünk, de senki kedvéért nem raknám ki egyiket sem! Ha valakinek nem tetszik, nem kell hozzánk jönni!!!
2015. júl. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
86%
Lehet neveletlen, de hogy te az vagy az biztos.A kutya 365 napot nagyanyáddal él.A kutya ott lakik ,Te nem.
2015. aug. 15. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!