Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok olyan módszereket...

Tudnátok olyan módszereket javasolni a laza pórázon való sétálásra, ami? (többi lent)

Figyelt kérdés

Aminél nem kell rángatni a kutyát? A kutya kistestű, nagy szemű, turcsi orrú, tehát én nem rángatnám a nyakörvnél (nem vagyok hám-párti). Az célravezető lehet, ha kaját vezetek az orra előtt, és pár laza pórázas lépés után adom neki a kaját? (ez a táv persze folyamatosan növekedne)


Köszönöm a válaszokat!


2015. júl. 23. 21:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Úgy lábnál követni tudod megtanítani, nem arra, hogy ne húzzon. A húzást tiltani kell, tiltani meg csak úgy tudsz, ha kellemetlenséget okozol a kutyának, ami a távolság miatt általában praktikusan a pórázrántás. De az jól csinálva nem kínzás ám a kutyának, csak a legtöbben túl finomak, ami csak azt eredményezi, hogy sokat kell cibálni a kutyát, és nincs eredmény, holott egy-két rendes rántás után elég gyorsan rájönne a kutya, hogy nem húzunk, és mindenkinek nyugisabb lenne a séta.

Már persze ha amúgy le van mozgatva az állat. Mert anélkül rángathatod, amíg leesik a feje, akkor se fog neked normálisan sétálni.

Meg ha van egy rendes viszonyotok, és a kutyának életcélja igazodni hozzád, nem pedig vezetni téged.

Kutyasulin gondolkodtál már? :)

2015. júl. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
szia lehet kapni ilyen visszarántós pórázt aminek be lehet állítani a nagyságát
2015. júl. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ezt meg hogyan érted???? Ha laza pórázon sétáltok, akkor nincs rángatás, mivel laza a póráz. Majd küldök videót, hogy mi hogyan csináljuk, ok?
2015. júl. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, akumi, nagyobb kutyáknál értem is, csak 7 hónapos mopsz, én nem szívesen rángatnám... érzékeny, így is volt egy csomó baja. Kutyasulira nincs lehetőségem, szívesen kifejtem levélben - nem egyszerű kifogás.
2015. júl. 23. 21:52
 5/12 A kérdező kommentje:

Sütike0915: nem veszek flexit.

Harmadik: épp a laza pórázon sétálásra szeretném tanítani :)

2015. júl. 23. 21:53
 6/12 anonim ***** válasza:

3. vagyok

Jah mostmár értem xDDD Mi a kutyasuliban úgy csináljuk, hogy jól megrántjuk a kutyát ha menni akar mint az állat. Ha a kaja nem motiválja, akkor labdával is próbálkozhatsz, amit majd ha jól teljesített, odaadhatod neki a végén. Nem fáj a kutyának a rángatás, például az oktatónk olyan merész, hogy a 4 hónapos kutyát úgy megrántja, hogy csak naa....

2015. júl. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Harmadik: értem én, én is bátrabban megrántanám, ha nem nagy szemű, kistestű lenne...
2015. júl. 23. 22:06
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha torok- meg légcsőproblémája nincs, akkor nyugodtan megránthatod, akár mopsz, akár kölyök, akár mindkettő. És ismétlem, nem a rángatásról beszélek, amit észre se vesz a kutya (és sokkal ártalmasabb is neki, mivel folyamatosan basztatva van a nyaka); úgy kell jelezni a pórázzal, hogy tényleg feltűnjön neki, hogy helló, valaki amúgy van a póráz másik végén is. Forduljon hátra, nézze meg, hogy mi történt, ne csak menjen tovább agyatlanul. Ha ezt következetesen csinálod, igen hamar abba fogja hagyni a húzást.

Nálunk a kutyasulin például ipari mennyiségben fogy a szövet fojtónyakörv, mert előbb-utóbb mindenki megunja a kilátástalan rángatást (mármint amihez fizikai erő is kéne, nagyobb kutyáknál), és rájönnek, hogy három darab rántással is el lehet intézni a dolgot, ami kényelmesebb a kutyának is, mert nem a csesztetés megy, hanem meghúzol egy határt, a kutya felfogja, és nincs többet vita rajta. És nem kötelezünk senkit fojtóhasználatra, felőlünk mindenki annyit szenved, amennyit akar, csak felvázoljuk a lehetőséget, hogy látszólag durvábban, viszont valójában kíméletesebben is meg lehet ezt oldani. Eddig még senki nem panaszkodott. Nem azt mondom, hogy neked is fojtó kell, mert egy ekkora kutyára ne kelljen, azt meg lehet oldani izomból gond nélkül, de az elv hasonló.

A szeme miatt meg akkor aggódj, amikor húzza a pórázt, ne akkor, amikor belerántasz. A rántás jól kivitelezve éppen csak egy pillanatnyi dolog, míg a húzással folyamatosan guvadnak a szemecskéi. Meg a huzigálással (amit egyesek rángatásnak hisznek) is. Szóval rengeteg minden múlik a pórázkezelésen. Csináld jól egy hétig, és nem fog húzni. Csináld rosszul, és egy életen át fojtogathatja magát a póráz végén.

2015. júl. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

3. vagyok

Hámmal csináld, a kölyökkutyám is úgy tanulja kutyasulin kívül a sétáltatást. Hiába is kölyköknek meg kistestűeknek ajánlott a hám, én a helyedben kipróbálnám, de csak valami nagyon kis vékony fazonúval kezdenék.

2015. júl. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
Kérj meg egy tapasztalt kutyást, vagy egy oktatót, hogy otthon, a környéken mutassa meg, hogy kell ezt megoldani...még suli se kell ehhez feltétlen
2015. júl. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!