Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ez a tápmánia?

Mi ez a tápmánia?

Figyelt kérdés
Rengeteg olyan kérdés van, ahol tápokkal kapcsolatban vannak észrevételek meg dolgok itt GYK-en. Annyira idegesítő már (számomra), hogy a kutyájukat csak táppal etetik az emberek. Egyszerűen nem képes belátni, hogy megveszi a csirkefarhátat meg a csirkenyesedéket 1000 Ft-ból és máris sokkal jobban lesz tőle a kutya. Erre veszik durván 15-20 000 Ft értékben a prémium tápokat, hogy vagy beválik-e, vagy megszívta a dolgot a kedves vásárló. De tanulságképpen, megint tápot rendel. Én elismerem, hogy az Acana meg az Orijen meg a szuperprémium tápok nagyon jól beválnak, és hogy sok jó dolog van bennük, de a BARF-ot miért nem próbálja ki senki?

2015. júl. 23. 22:02
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
91%
Jó, hát én se járok konditerembe, pedig érdemes lenne, meg nincs tele növényekkel a lakásom, pedig az is tök hasznos meg praktikus meg minden, sőt, kevesebbet is főzök a kelleténél (a kutyáim kajájára több energiát fordítok, mint a sajátomra), de ilyeneken nem kell fennakadni... :)
2015. júl. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 A kérdező kommentje:
Oké.
2015. júl. 23. 22:47
 23/51 anonim ***** válasza:
94%

Mennyi husi kell 140 kilogrammnyi kutyának? Nem vagyok nyers etető, de tudtommal a nyers kaja a testtömegének kb. 3-4 százaléka naponta. 140 kg*0,03*31 nap=130,2 kg/hó Nem akartam túlzásokba esni, ezért írtam csak 100-at a húsra, a többi mondjuk legyen zöldség.


Szerintem az, hogy ki mivel etet elég sokmindenen múlik. Lehet, hogy nem is csak meggyőződés kérdése, hanem a lehetőségek korlátozottak.

2015. júl. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
57%
140 kilós kutya?
2015. júl. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 A kérdező kommentje:

Én egyébként ezt is olvastam, tehát ezért is álltam rá én is mikor kutyát kaptam a BARF-ra és a Prey Modell-re:

"Voltak eltévedéseink, másfél hónapig próbálkoztam a szuperprémium tápra való átszoktatással. Amit egy halom bélgyulladás, férgesség és különböző betegségek követtek. Rengeteg idő és pénz ment el orvosi kiadásokra. Másfél hónap után visszatértem nyers hússal való etetésre, de akkor már a Prey modellt követve. Azóta egy gyönyörű, csupaizom és nem mellékesként makk egészséges kutyával rendelkezem, akinek maximális szinten van az immunrendszere."

2015. júl. 23. 22:52
 26/51 anonim ***** válasza:
93%
140 kilónyi (2x70).
2015. júl. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:

Nem vagyok tenyésztő, csak simán van egy kutyám.

Ameddig tápot kapott, és jó minőségű táp volt, nem győztük venni a csomó gyógyszert a sok bélgyulladásra. Az állatorvos csak annyit mondott, próbáljam ki, hogy nem adok neki tápot, egye azt, amit mi és kiderül. Azóta a kutyának semmi baja, teljesen egészséges. A különböző vitaminokat megkapja külön és remekül van.

Persze, ez egy vélemény, egy tapasztalat, másnak biztos más jött be, de azt se mondja nekem senki, hogy ameddig az emberi fogyasztásra szánt élelmiszerek is ennyire rossz minőségűek, addig majd pont a kutyatápokra fognak figyelni.

2015. júl. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
24%
Majd ha tolem is bocsanatot kersz kedves kerdezo, utana beszelgethetunk. Addig ne irogass. Koszontem
2015. júl. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
81%

Én személy szerint azért nem próbálom, mert:

1, Nincs akkora hűtőm amiben elférne. Ha veszek két zacskó mirelit rántott húst, már az is alig fér el. Nem vagyok szakértő a nyers etetésben, de pl múltkor olvastam, hogy más akkora kutyának mint ami nekem van, napi 1 kg húst ad. Na köszi... És nekem nem egy kutyám van, hanem 3. Meg akkor már vegyük hozzá a macskát is. És akkor mi lenne ha még egy igazi nagytestű kutyát is akarnék?? Ez rengeteg hely. Tápból meg adok neki 200 grammot oszt csá.

2, Nincsenek akkora eszközeim amikben ennyi hús elfér. Egyedül lakok, egy kétszobás lakásban, ha áthívok magamhoz valakit, már azzal gondban vagyok, hogy mibe forraljak fel 2 adag teavizet...

3, A bolti hús és zöldség tele van vegyszerekkel, és hormonokkal, egyáltalán nem növelik őket egészségesen, arról nem is beszélve, hogy a szegény állatokat hogy vágják le. Biohúst venni pedig rettentő drága ennyi állatnak. Sajnos az a pénz másra kell.

4, Egyáltalán nem izgat az egész dolog, nem vágyom arra hogy ezzel töltsem az időmet. Abban az időben inkább foglalkozom az állataimmal, plusz ugye a legtöbb ember tanul, dolgozik és még a kutyán kívül is van élete.

5, Ja és "mellékesen": 14 éve etetek táppal és minden kutyám és macskám tökéletesen egészséges volt eddig tőle és imádják. Jó minőségű tápokat lehet találni normális áron.

Talán rájöhettél volna, hogy nem mindenkinek olyanok a körülményei mint neked.

2015. júl. 24. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
100%
Van egy allergiás,sorozatosan bélgyulladásos kutyám.50 kilométeres körzetben nem található megfizethető áron hús.Autó nincs.Errefelé még a húsos csoportokból sem szállítanak.
2015. júl. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!